کد خبر: ۱۵۶۵۵
۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۳۹
در آئینی با حضور سرپرست ریاست جمهوری و وزیر نفت:

واحد پارازایلین شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به بهره برداری رسید

بازیابی واحد پارازایلین شرکت پتروشیمی بوعلی‌ سینا با ظرفیت تولید سالانه ۴۹۰ هزار تن محصول با دستور سرپرست ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسمی رسید.

به گزارش پرشین خبر از روابط عمومی پتروشیمی بوعلی سینا، بازیابی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا با ظرفیت تولید سالانه ۴۰۰ هزار تن محصول پارازایلین، ۶۰ هزارتن بنزن و ۳۰ هزار تن اورتوزایلین با دستور دکتر محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و حضور مهندس اوجی وزیر نفت و دکتر علی عسکری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به بهره‌برداری رسمی رسید.
برج ۸۰۰۱ این پروژه که بلندترین برج ساخته شده صنعت پتروشیمی به دست متخصصین داخلی است، با ۱۰۰ متر ارتفاع، ۱۲۰۰ تن وزن و ۸ متر قطر است و برای نخستین بار با حمایت شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در کشور ساخته شده است که طراحی تازه‌ای نسبت به برج پیشین دارد.
عملیات اجرایی بازسازی و بهسازی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا که از مهر ۱۳۹۸ آغاز شده بود، برای روزانه ۲۵۰ نیروی بومی استان خوزستان اشتغال ایجاد کرده بود. هم‌اکنون با بهره‌برداری از این واحد بیش از ۸۰ نفر به‌صورت مستقیم مشغول کار می‌شوند.
مبلغ ارزی این پروژه نیز یکصد میلیون دلار بوده است که ۷۰ درصد آن ریالی پرداخت شده است.
در این عملیات بازیابی، دو کوره نیز تماماً توسط متخصصین داخلی طراحی، ساخت و نصب شده است و با تولید و بارگیری کاتالیست مورد نیاز این واحد توسط متخصصین داخلی، از این پروژه می‌توان به عنوان ایرانی‌ترین پروژه صنعت پتروشیمی در کشور یاد کرد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>