persiankhabar.ir

بیماری ها و شناخت حشرات
کنه کبوتری علت مرگ دردناک کودک بوسنیایی شد!

کنه کبوتری علت مرگ دردناک کودک بوسنیایی شد!

کنه آرگاسیده یا همان کنه کبوتری در شرایطی خاص باعث انتقال تب کریمه کنگو می شود و این ویروس مهلک را به انسان منتقل می کند.
سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
سمپاشی مگس خانگی

سمپاشی مگس خانگی

سمپاشی تضمینی آریا جهت ریشه کنی مگس خانگی از سموم ارگانیک سوئیسی با ماندگاری بالا استفاده می کند، ضمن اینکه هیچگونه سمیت و بویی در محیط ایجاد نمی کند.
دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲
غذای آینده: سوسیس کرم ابریشم و کلوچه سوسک
آیا ممکن است تجارت و مصرف حشرات همه‌گیر شود؟

غذای آینده: سوسیس کرم ابریشم و کلوچه سوسک

حشرات می توانند راه حل سازگار با آب و هوا برای تامین پروتئین مورد نیاز جمعیت جهانی بدون تخریب محیط زیست باشند. تجارت حشرات در تایلند در حال رونق است. آیا ممکن است تجارت و مصرف حشرات در اروپا نیز تبدیل به موجی همه گیر شود؟
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲
سمپاشی مایت

سمپاشی مایت

معمولاً در آلودگی های اولیه، خارش و تحریکات پوستی با تاخیر ظاهر می شوند و گاهی برای چند هفته نیز علایمی دیده نمی شود. اولین علایم ظاهر شده خارش های شبانه و بروز خارش های پوستی در اثر حساس شدن بدن فرد به مایت است که در قسمت های مختلف بدن و حتی بدون وجود مایتهای بالغ ظاهر می شوند.
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲
سمپاشی هزار پا

سمپاشی هزار پا

هزار پا نوعی از بند پایان است که دارای دو جفت پا در هر بخش از بدن (به جز ناحیه سر) می‌باشد. بیشتر هزار پاها دارای بدن استوانه ای شکل هستند ولی انواع کمی از آنها شکل‌های گوناگون دیگری دارند.
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲
موش در خیابان، ساس در قطار؛ به پاریس خوش آمدید

موش در خیابان، ساس در قطار؛ به پاریس خوش آمدید

فرانسه برخلاف تصویر لوکسی که همواره از جاذبه‌های گردشگری خود تبلیغ می‌کند، از گذشته تا امروز با بحران‌های بهداشتی همچون حضور میلیون‌ها موش در پاریس دست و پنجه نرم کرده و این روزها افزایش شمار ساس‌ها در شبکه حمل‌ونقل عمومی این کشور نیز به چالش‌های آن اضافه شده است.
شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲
بحران ساس در فرانسه

بحران ساس در فرانسه

وزارت آموزش ملی فرانسه اعلام کرد که پنج مدرسه که 1500 دانش‌ آموز در آنها تحصیل می‌ کنند، به دلیل حضور ساس‌ ها به تعطیلی کشیده شده است.
شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲
همه گیری ساس در انگلیس

همه گیری ساس در انگلیس

ساس‌ ها سالانه ۶۵ درصد در انگلیس افزایش می‌ یابند و این حشره اکنون در این کشور همه گیر شده به گونه ای که تصاویر یک ساس بر روی پای مسافری در متروی لندن نگرانی های جدی را در این کشور ایجاد کرده است.
شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲
سمپاشی پشه

سمپاشی پشه

کولکس ها در بعضی مواقع باعث آزار و اذیت انسان می شود. تخم ها در دسته های 100 تایی یا بیشتر در سطح آب گذاشته می شوند و تا زمان شکفته شدن که مدت 2 تا 3 روز طول می کشد روی آب شناور می مانند. گونه های کولکس در طیف وسیعی از آبهای راکد، تخم گذاری می کنند.
سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
لزوم جلوگیری از انتشار پشه
رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر بوشهر تاکید کرد؛

لزوم جلوگیری از انتشار پشه "آئدس" در بوشهر

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بوشهر بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از انتشار پشه «آئدس» در بوشهر تاکید کرد و گفت: پشه آئدس ناقل شناخته شده چندین ویروس از جمله ویروس‌های تب دنگی، تب زرد، چیکونگونیا و زیکا است.
سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
رؤیت پشه

رؤیت پشه "آئدس" در مناطقی از چابهار

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به شناسایی پشه «آئدس» در مناطقی از شهرستان چابهار، گفت: بیماری‌های نظیر تب دانگ، چیکن گونیا و زیکا می‌تواند از طریق گزش پشه آئدس منتقل شود.
سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
سمپاشی پشه مالاریا

سمپاشی پشه مالاریا

مالاریا مهم‌ترین بیماری انگلی و یکی از مسایل مهم بهداشتی تعدادی از کشورها بخصوص کشورهای گرمسیری دنیا است. بیماری مالاریا با نام های دیگری چون پالودیسم، تب و لرز، تب نوبه و تب متناوب نامیده می‌شود.
سه‌شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲