email
save
کد خبر: ۸۳۷۳
۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۵
جام ملت‌ های آسیا؛

AFC تصمیم فغانی در اخراج مهاجم عراقی را تایید کرد

کنفدراسیون فوتبال با انتشار بیانیه‌ ای‌، تصمیم علیرضا فغانی در اخراج مهاجم عراقی در دیدار جنجالی این تیم با اردن را تایید کرد.

به گزارش پرشین خبر؛ علیرضا فغانی در دیدار تیم‌های عراق و اردن در مرحله یک‌ هشتم‌ نهایی جام ملت‌های آسیا، پس از شادی گل "ایمن‌ حسین" مهاجم عراق، کارت زرد دوم را به این بازیکن نشان داد تا او اخراج شود.
پس از این تصمیم، عراق در حالی که دو بر یک از اردن پیش بود در دقایق پایان با دریافت ۲ گل متوالی، بازی‌ را واگذار کرد و حرف شد.
با اتمام بازی، سرمربی و چند بازیکن عراق بر علیه تصمیم فغانی، مصاحبه‌هایی‌ را انجام دادند و هواداران تیم ملی عراق نیز علاوه بر یورش‌ به صفحه مجازی شخصی فغانی، بارها انتقادات شدیدی را علیه وی مطرح کردند.
در این راستا، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با انتشار بیانیه‌ای تصمیمات علیرضا فغانی در خصوص اخطار دوم به ایمن حسین را تایید کرد:
در بخشی از این بیانیه آمده است: «تصمیم به صدور کارت زرد دوم برای ایمن حسین در دقیقه ۷۷، بر اساس قانون بود که به موجب آن داور باید به بازیکنانی که بیش از حد شروع مجدد را به تاخیر می اندازند، اخطار دهد. ایمن حسین پس از به ثمر رساندن گل در دقیقه ۷۵، شروع مجدد بازی را بیش از حد به تاخیر انداخت.»
«در جریان جشن‌های این بازیکن، داور ۳ بار به ایمن حسین تذکر جدی داد و در نهایت کارت زرد دوم را به او نشان داد. در این خصوص دومین اخطاری که به ایمن حسین داده شد، صحیح بود. در نهایت همه باید به تصمیم داوران احترام بگذاریم.»


ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>