email
save
کد خبر: ۸۲۶۶
۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰

کلیزمن: هیچ قولی برای قهرمانی نمی دهم

سرمربی تیم ملی کره جنوبی گفت: بازی خیلی مهمی را بردیم که اعتماد به نفس ما را بالا برد اما همچنان قول قهرمانی نمی‌دهم.

به گزارش پرشین خبر، یورگن کلینزمن در نشست خبری پس از پیروزی کره جنوبی مقابل عربستان سعودی در ضیافت پنالتی گفت: افتخار داشتیم که در ماه سپتامبر مقابل عربستان دیدار دوستانه داشتیم و به نظرم در این دو ماه به تیمی فوق‌العاده تبدیل شدند.
او درباره این پیروزی یادآور شد: عربستان تیم بسیار قدرتمندی بود و فکر می‌کردم که بازی ما اینقدر سخت باشد. در نیمه اول اشتباه کردیم و عربستان تیم برتر این نیمه بود. بین دو نیمه تغییراتی ایجاد کردیم و با بازیکنان صحبت کردیم که باعث شد بتوانیم ضرباهنگ مسابقه را بالا ببریم. ما خوشحال هستیم و باید یکی دو گل بیشتر می‌زدیم. هر دو تیم فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند. ما پنالتی را تمرین کرده بودیم و انتظار گل می‌زدیم یکی دو گل بیشتر چون فرصت‌های بیشتری داشتیم عربستان هم داشت. کار به پنالتی رسید و پنالتی را تمرین کرده بودیم. عربستان تیم بسیار بسیار خوبی بود و حالا در انتظار مرحله بعدی هستیم.
سرمربی کره جنوبی در خصوص دیدار با استرالیا در مرحله بعدی تصریح کرد: برخی‌ها گفتند که من دوست داشتم که کره جنوبی صدرنشین نشود تا با ژاپن بازی نکنیم. با این حال می‌خواستیم صدرنشین گروه باشیم تا زمان بیشتری برای ریکاوری داشته باشیم. ما تاوان این اتفاق (کسب رتبه دوم گروه) را دادیم. از کار کردن با این بازیکنان لذت بردم و شما دیدید آنها چه عملکردی در وقت اضافه داشتند. در پنالتی هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد و روی آن خیلی حساب نکردیم. جوّ خوبی بر تیم حاکم است و ریکاوری لازم را انجام می‌دهیم. استرالیا تیم بسیار باکیفیتی است و به هر تیمی احترام می‌گذاریم. هیچ بازی آسانی وجود ندارد. دیدار با عربستان، خوش‌بینی و خودباوری بسیار بالایی به تیم ما منتقل کرد که به آن نیاز داشتیم.
او در پاسخ به اینکه با توجه به پیروزی در این دیدار قول قهرمانی خواهید داد تاکید کرد: قول قهرمانی نداده و نمی‌دهم. گفتم کره جنوبی تیم بسیار خوبی است و ما به هر تیمی احترام می‌گذاریم، اما تا پایان تلاش می‌کنیم. این تنها قولی است که می‌توانم بدهم. هر مسابقه دشوار است. من از هر مسابقه یاد می‌گیرم؛ مواردی چون شیوه بازی کشورهای عربی وجود دارد. مدت زیادی است که کره جنوبی قهرمان آسیا نشده و ما تلاش می‌کنیم که قهرمان شویم، اما قولی نمی‌دهم


ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>