email
save
کد خبر: ۱۰۹۳۵
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۴

غیبت آزمون به تیم ملی لطمه نمی‌زند

کارشناس فوتبال با بیان اینکه نبود سردار آزمون در دیدار برگشت با ترکمنستان به تیم ملی لطمه وارد نمی‌کند، گفت: نفرات خوبی در تیم حضور دارند که می‌توانند نبود سردار آزمون را پوشش دهند.

به گزارش پرشین خبر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ترکمنستان در مقدماتی جام جهانی پنج‌شنبه دو فروردین به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری پرگل ۵ بر صفر به سود ایران به پایان رسید تا شاگردان امیر قلعه نویی کماکان به عنوان صدرنشین جدول گروه E قرار بگیرند. سرمربی تیم ملی در دو دیدار رفت و برگشت با ترکمنستان تصمیم گرفت تا با خط زدن چند بازیکن مُسن از تیم ملی، بازیکنان جوانی را به اردوی تیم ملی فرابخواند تا کم کم شاهد تغییر نسل در فوتبال ایران باشیم.

داریوش یزدی مربی و کارشناس فوتبال ، در رابطه با جوان گرایی در تیم ملی فوتبال اظهار داشت: اتفاق خیلی مثبتی از جانب سرمربی تیم ملی بابت دعوت از بازیکنان جوان صورت گرفت. بیشتر بازیکنان تیم ملی بیش از ۱۰ سال بود که کنار هم بازی کرده بودند و تورنمنت‌های مختلفی را هم تجربه کرده بودند بنابراین نیاز بود که تغییرات در تیم صورت بگیرد و از تصمیم قلعه نویی حمایت می‌کنم.

او ادامه داد: بازیکنان جدیدی که به تیم ملی اضافه شده‌اند نیاز به زمان دارند تا بتوانند خود را با سایر نفرات هماهنگ کنند علاوه بر آن، این بازیکنان باید فرصت کافی برای بازی کردن داشته باشند تا نقاط ضعفشان توسط کادر فنی شناسایی شود و یکباره نمی‌توان از آن‌ها در بازی‌های مهم و حساس استفاده کرد.

در جریان بازی با ترکمنستان، سردار آزمون مهاجم تیم ملی به دلیل مصدومیت قادر به ادامه بازی نشد، یزدی درباره نبود آزمون در دیدار برگشت برابر این تیم گفت: با وجود بازیکنان خوبی که در تیم ملی حضور دارند فکر نمی‌کنم که نبود آزمون در این بازی به چشم آید. او یکی از مُهره‌های کلیدی ایران در چندین سال اخیر بوده است و هر زمان که در ترکیب تیم ملی حضور داشته توانسته تأثیرگذاری زیادی روی عملکرد کلی تیم داشته باشد.

یزدی در پایان خاطرنشان کرد: تیم ملی خدا را شکر شرایط خوب و بازیکنان بسیار کیفیت بالایی دارد امیدوارم همین روند در سایر دیدار‌ها و مسابقات را شاهد باشیم. تیم ملی ما ظرفیت خیلی خوبی دارد و امیدوارم با در نظر گرفتن دیدار‌های تدارکاتی مناسب شاهد پیشرفت و بهبود عملکرد بازیکنان در هر بازی باشیم.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>