email
save
کد خبر: ۱۰۸۹۱
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۱
نگران مصدومیت سردار هستیم.

امیر قلعه نویی: موقعیت های مقابل ترکمنستان را برابر قطر هم داشتیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی پرگل این تیم برابر ترکمنستان گفت: شادی که تماشاگران پس از گل‌های تیم ملی از خود نشان دادند از رضایت آن‌ها حمایت داشت.

به گزارش پرشین خبر، امیر قلعه نویی پس از پیروزی پنج بر صفر تیم ملی ایران مقابل ترکمنستان در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ گفت: ابتدا باید از حضور تماشاگران تشکر داشته باشم که در ایام تعطیلات به ورزشگاه آمدند. همچنین از حضور بانوان تشکر می‌کنم. جایگاهی که به بانوان هم داده شده مناسب نبود بخصوص سرمای هوا که باعث اذیت آن‌ها شد. از مسؤولان می‌خواهم بهترین جایگاهی استادیم را به بانوان بدهند.

سرمربی تیم ملی ایران افزود: ترکمنستان تیم خیلی خوبی است اکثر بازیکنان آن‌ها در یک تیم هستند و هماهنگی لازم را داشتند با این حال بازیکنان تیم ما با وجود اینکه شرایط خوبی نداشتند، اما توانستند بازی خوبی انجام دهند. از روی شادی تماشاگران می‌توانستیم رضایت آن‌ها از عملکرد تیم ملی را ببینیم.

وی از عملکرد شاگردان خود رضایت داشت و گفت: خیلی زود دو گل زدیم. سپس افتی داشتیم که بین دونیمه صحبت کردیم و در نیمه دوم بازی را به طور کامل در اختیار داشتیم.

سرمربی تیم‌ملی ایران افزود: تنها نگرانی ما بابت مصدومیت سردار آزمون بود که نگران کننده بود.

قلعه‌نویی تاکید کرد: حضور تماشاگران در ورزشگاه نشان دهنده حمایت آن‌ها بود. خیلی‌ها منتظر این بودند زحمات بازیکنان ما در جام ملت‌ها را کمرنگ کنند. موقعیت‌هایی که در بازی امروز داشتیم مقابل قطر هم داشتیم. در بازی با قطر چند موقعیت در محوطه شش قدم آن‌ها را نزدیم. مردم از روند تیم ملی راضی هستند.

او درباره تغییر نسل تیم ملی ایران بار دیگر از عبارت شیب ملایم استفاده کرد و گفت: اگر نتیجه نگیریم اولین کسانی که ضرر می‌کنند همان بازیکنان هستند. امیدواریم این روند ادامه داشته باشد. باز هم از مردم معذرت‌خواهی می‌کنم، چون می‌توانستیم پس از بازی با ژاپن ملت ایران را خوشحال کنیم.

قلعه نویی درباره نتیجه تیم‌های مدعی در بازی‌های مقدماتی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا تصریح کرد: یکسری از فوتبال چندسالی دور هستند و با بخل صحبت می‌کنند ژاپن و کره شمالی کی بر صفر شد کره جنوبی هم یک-یک مساوی کرد. دولتمردان در آسیا دنبال ابزاری رفتند که با فوتبال باعث پیشرفت جامعه آن‌ها شود. از این رو تیم‌ها خیلی به نزدیک شدند. بازیکنانم با نگرش همیشگی امروز هم بازی کردند. جو صمیمانه‌ای داشتیم که بخصوص از بازیکنان باتجربه تشکر می‌کنم. خیلی‌ها تلاش کردند نتیجه‌های ایران را زیر سوال ببرند که حضور امروز تماشاگران نشان داد از عملکرد تیم راضی هستند.

او در خصوص کسب پرگل‌ترین برد تیم ملی ایران در تاریخ رقابت بین ترکمنستان تصریح کرد: وقتی از آمار صحبت می‌شود می‌گویند آمار چیزی نیست! آمار در جواب مختلف مثل اقتصاد نکته دارد. من فکر می‌کنم در این بازی به جای کنعانی زادگان که بهترین بازیکن شد گلر ترکمنستان هم می‌توانست باشد، چون خیلی موقعیت گرفت.

وی ادامه داد: ما هر کاری کنیم برای لذت بردن مردم بازی می‌کنیم. بار دیگر تکرار می‌کنم حضور مردم نشان داد آن‌ها از نتیجه‌ها راضی هستند. باید به صعود به جام جهانی فکر کنیم. ما انتقاد را دوست داریم. من اینجا میهمان هستم همانطور که قبل از من هم کسان دیگری بودند به طور یقین در آینده هم فرد دیگری می‌نشیند. قطعا باید هدف کمک به مملکت و تیم ملی باشد.

قلعه نویی یادآور شد: پس از جام ملت‌ها نزد آقای مهاجرانی رفتم. جلسه چندساعته‌ای با او داشتم. ایشان هم انتقاد و هم نصیحت کرد و سپس راهکار داد. از شما هم این انتظار را دارم.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>