کد خبر: ۸۸۱۵
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶
مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

تامین 90 درصدی قطعات مجتمع گاز پارس جنوبی از تولیدکنندگان ایرانی

مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به این‌ که، بیش از ۹۰ درصد تجهیزات و کالاهای مورد نیاز پالایشگاه‌های سیزده‌گانه پارس جنوبی در دولت سیزدهم از سوی شرکت‌های داخلی تهیه شده، گفت: در دولت سیزدهم ۲۳ طرح از سوی شرکت‌های ساخت داخل و دانش‌بنیان تأیید و داخلی‌سازی ساخته شده است.

به گزارش پرشین خبر به نقل از شرکت ملی گاز ایران؛ احمد باهوش با تبریک چهل و پنجمین بهار انقلاب اسلامی و اعلام این خبر، اظهار کرد: پالایشگاه‌های سیزده‌گانه مجتمع گاز پارس جنوبی سال گذشته ضمن استفاده ۹۰ درصدی در داخلی‌سازی تجهیزات و حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان ایرانی، توانست با ثبت بیشترین میزان استفاده از قطعات و تجهیزات سازندگان داخلی‌، رتبه نخست کشور را در میان زیر مجموعه‌های وزارت نفت به خود اختصاص دهد.
باهوش در ادامه، بیان کرد: کسب این موفقیت بزرگ، نشانه حمایت تمام قد مجتمع گاز پارس جنوبی از جوانان خلاق و نوآور در شرکت‌های دانش بنیان و تولیدکنندگان ایرانی است.
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: مهندسی معکوس نیروی انسانی متخصص پارس جنوبی و میدان دادن به سازندگان و دانش‌بنیان‌ها سبب شده سال گذشته بیش از 176 کالای مهم و حیاتی توسط سازندگان ایرانی در این مجموعه بزرگ نصب، راه‌اندازی و داخلی سازی شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه با توان و دانش فرزندان ایرانی در 9 ماه سال جاری نیز، 45 کالای بسیار کلیدی ساخت سازندگان و تولیدکنندگان داخلی در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است.
به گفته باهوش، توجه به توان کارکنان خلاق، نوآور و مبتکر و منابع ارزشمند درون مجتمع گاز پارس جنوبی، تحقق تولید پایدار و داخلی‌سازی قطعات و تجهیزات را تسهیل کرده و این مسیر با قوت برای عزت و سربلندی کشور ادامه خواهد داشت.
باهوش افزود: مجتمع گاز پارس جنوبی اکنون به مرکز خلاقیت و نوآوری در سطح وزارت نفت تبدیل شده و شرکت‌های فناور و دانش بنیان می‌توانند با شناسایی نیازهای مهم و راهبردی این مجتمع عظیم، مسیر شکوفایی و پیشرفت خود را هموارتر کنند.
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اظهارکرد: این مجموعه بزرگ گازی کشور با تدبیر مدیران و تلاش کارکنان خود ضمن بهره‌مندی از ظرفیت قانون تولید بار اول، رتبه نخست را طی چهارسال اجرای این برنامه در میان شرکت‌های دولتی کسب کرده است.
وی گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی از ابتدای کار دولت سیزدهم تاکنون، ۴۲ طرح زیربنایی و استراتژیک تولید بار اول تهیه و جهت کارگروه تولید بار اول معاونت علمی ریاست جمهوری ارسال کرده که ۲۳ طرح مورد تایید نهایی و اجرایی قرار گرفته و مابقی طرح‌ها در حال ارزیابی و مراحل نهایی است.
باهوش در پایان، گفت: برای اجرای این طرح‌ها که شامل کالاها و تجهیزات حیاتی و بسیار مهم مجتمع گاز پارس جنوبی است، با ۱۷ شرکت دانش بنیان قراردادهایی از نوع ساخت بار اول مبنی بر قانون جهش تولید منعقد شده است.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>