کد خبر: ۸۷۱۴
۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۷
رئیس هيئت‌ مدیره انجمن ساتکا:

بورس انرژی کار احداث نیروگاه های تجدیدپذیر را تسهیل می کند

رئیس هیئت‌ مدیره انجمن سازندگان و تأمین‌ کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر (ساتکا) گفت: مرکز خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر این انجمن با هدف تسهیل و تسریع در کار احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر راه‌ اندازی شد و یکی از ارگان‌های مرتبطی که در این مسیر ما را یاری می‌کند، بورس انرژی ایران است.

به گزارش پرشین خبر به نقل از مدیریت ارتباطات بورس انرژی ایران؛ حمیدرضا صالحی در مراسم افتتاح مرکز خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر افزود: در مرکز خدمات، بخش پنجره واحد ارگان‌ها وجود دارد.

وی گفت: در این بخش نمایندگان ارگان‌های مرتبط با نیروگاه‌های تجدیدپذیر شامل شرکت‌های توزیع برق، برق منطقه‌ای، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا)، بورس انرژی، شرکت شهرک‌های صنعتی و سایر ارگان‌ها حضور دارند؛ بنابراین مراجعین به مرکز می‌توانند پرسش‌های خود را با نمایندگان ارگان‌ها در میان بگذارند.
رئیس هیات مدیره انجمن ساتکا خاطر نشان کرد: مراجعین به مرکز خدمات، صنایع متقاضی احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر (خورشیدی)، و همچنین مشترکان خانگی هستند. همیشه این نیاز احساس می‌شد که متقاضیان احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر نیازمند مشاوره حضوری و اختصاصی از طرف بخش خصوصی و نیز ارگان‌های مرتبط در یک محل متمرکز هستند.
وی هدف از راه‌اندازی این مرکز را مشاوره حضوری و تخصصی به متقاضیان احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر (خورشیدی) دانست و افزود: بدین ترتیب که به متقاضیان از قبل وقتی اختصاص داده می‌شود، تا در آن زمان مشخص شده در محل حاضر شده و به بخش پنجره واحد ارگان‌ها، بخش ارائه و بخش نمایشگاه دائمی مراجعه کنند.
صالحی گفت: همچنین مرکز خدمات دارای بخش نمایشگاه دائم است و در این نمایشگاه، محصولات و تجهیزات نیروگاه‌های تجدیدپذیر قرار دارد و شرکت‌های فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر پاسخگوی سؤالات مراجعین هستند و مشاوره‌های لازم را به صنایع ارائه می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: در مرکز خدمات سالنی برای ارائه مطالب به مراجعین وجود دارد. در این بخش قوانین و مقررات، موارد فنی و اقتصادی مرتبط با احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر به مراجعین توضیح داده می‌شود.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>