کد خبر: ۳۸۱۷
۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
معاون وزیر نفت:

حفاری 35 حلقه چاه پارس جنوبی به 4 شرکت ایرانی واگذار شد

معاون وزیر نفت از واگذاری حفاری ۳۵ حلقه چاه درون‌ میدانی پارس جنوبی با اعتبار یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار با هدف افزایش بهره‌وری و نگهداشت تولید گاز به چهار شرکت حفاری و اکتشاف و تولید ایرانی خبر داد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از وزارت نفت، محسن خجسته‌ مهر در این خصوص گفت: حفاری ۳۵ حلقه چاه درون‌میدانی در میدان مشترک پارس جنوبی با هدف افزایش بهره‌وری، حفظ و نگهداشت تولید از این میدان به‌صورت یکجا و در قالب چهار قرارداد به چهار شرکت حفاری و اکتشاف و تولید ایرانی واگذار شد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه‌داد: حفاری ۳۵ حلقه چاه درون‌ میدانی پارس‌جنوبی با صرف اعتبار یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار در مدت زمان حدود سه سال و با نظارت شرکت نفت و گاز پارس به‌عنوان کارفرما انجام می‌شود.
خجسته مهر افزود: واگذاری این پروژه‌ عظیم به پیمانکاران داخلی از یک سو به توسعه صنعت گاز، حفظ تولید و رشد اقتصادی کشور کمک خواهد کرد و از سوی دیگر، سبب ایجاد اشتغال و ارتقای توانمندی‌های داخلی خواهد شد.
شرکت ملی نفت ایران درصدد است به‌زودی بسته‌های کاری مشابهی برای حفاری تعداد بیشتری چاه‌ درون‌میدانی به سایر پیمانکاران واجد صلاحیت واگذار کند.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>