کد خبر: ۱۶۴۳۵
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

ارایه خدمات تخصصی مالیاتی در شبکه دفاتر پیشخوان دولت فراگیر می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی از ارائه خدمات تخصصی مالیاتی در شبکه دفاتر پیشخوان دولت گفت: امروز ۱۲۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت در کشور خدمات پایه مالیاتی را هم ارائه می‌کنند و مردم را بی‌نیاز از مراجعه به دفاتر رسمی و ادارات مالیاتی می‌کنند.

به گزارش پرشین خبر از رسانه مالیاتی ایران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی ارائه خدمات تخصصی مالیاتی در شبکه دفاتر پیشخوان دولت و پیوند سازمان امور مالیاتی کشور با شبکه هزاران دفتر پیشخوان دولت در سراسر کشور اظهار کرد: تلاشی که عزیزان در سازمان امور مالیاتی انجام دادند؛ زحمت میلیون‌ها نفر را کم کرد و این جای تشکر دارد.
وی افزود: اساس حرکت ما مساله هوشمندسازی مالیات‌ستانی، کاهش نقش عوامل انسانی، کاهش زمینه‌های بهره‌وری پایین در اقتصاد و در مقابل افزایش امکان برون‌سپاری فعالیت‌ها و شفافیت اقتصادی بوده است.
خاندوزی بیان کرد: در کنار شفافیت، برون‌سپاری و تسهیل از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت و سایر اپلیکیشن‌های موازی در کشور آغاز شده و سرعت هم خواهد گرفت؛ به نظر می‌رسد پیام خوبی در جهت هم تسهیل ارتباط فعالان اقتصادی با دولت و سازمان امور مالیاتی و هم تکریم فعالان اقتصادی است و هم موجب کاهش هزینه‌های اداری و اجرایی کشور است.
وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: امروز ۱۲۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت در کشور خدمات پایه مالیاتی را هم ارائه می‌کنند و مردم را بی‌نیاز از مراجعه به دفاتر رسمی سازمان‌های مالیاتی می‌کنند، این اتفاق انشاءالله ظرف یک ماه آینده به ۵۰۰ دفتر پیشخوان و ظرف ۳ ماه آینده به تمام دفاتر پیشخوان خدمات دولت در کشور تعمیم می‌یابد و تمام دفاتر پیشخوان این خدمات پایه را برای همه مودیان مالیاتی انجام خواهند داد.
وزیر اقتصاد در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران این اقدام را رویدادی مهم در برون سپاری خدمات تخصصی مالیاتی و انجام فرایند‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای مودیان مالیاتی برشمرد.
خاندوزی گفت: امروز همچنین افتتاح آزمایشگاه داده کاوی مالیاتی افتتاح شد که امکان را فراهم می‌کند تا دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های کشور بتوانند از اطلاعات بدون مشخصات برای پژوهش و تحلیل استفاده کنند تا از نتایج این پژوهش‌ها برای جلوگیری از فرار‌های مالیاتی بهره گرفته شود. دانشگاه و پژوهشکده‌های کشور نیز بسیار استقبال کردند؛ برای اولین بار این امکان برون سپاری و حرکت به سمت هوشمند سازی نظام مالیاتی از مسیر داده کاوی فراهم شده است.
وزیر اقتصاد درباره آخرین وضعیت سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی نیز گفت: ما در اولین فصل فراگیری پایانه‌های فروشگاهی که بنا بود از زمستان ۱۴۰۲ در خصوص مالیات بر ارزش افزوده محقق شود، به اهدافی بیش از آنکه در فصل پاییز ۱۴۰۲ (نظام سنتی مالیات بر ارزش افزوده) وجود داشت دست یافتیم و اظهارنامه‌های بیش از پاییز که نظام سنتی برقرار بود را از طریق سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی دریافت کردیم.
وی گفت: درباره سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی همچنان در برخی شرکت‌ها و استان‌های خاص به اهداف صد درصدی نرسیده‌ایم؛ البته اطلاعات پایان بهار به زودی بررسی خواهد شد امیدواریم بتوانیم در بهار و تابستان در استان‌هایی که عقب افتادگی وجود داشت به فراگیری صد در صدی برسیم.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>