کد خبر: ۱۵۹۷۸
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۶

تجارت ایران و ترکیه به ۲.۳ میلیارد دلار رسید

آمار‌های منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌ دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در پنج ماهه سال جاری میلادی به دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشته است.

به گزارش پرشین خبر؛ تجارت ایران و ترکیه در پنج ماهه نخست سال میلادی گذشته ۲ میلیارد و ۱۸۹ میلیون دلار اعلام شده بود.
بر اساس این گزارش، صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا می ۲۰۲۴ با رشد ۱۶درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیارد و ۳۴۰ میلیون دلار رسیده است.
ترکیه در ماه‌های ژانویه تا می ۲۰۲۳ بالغ بر یک میلیارد و ۱۵۱ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود؛ اما واردات ترکیه از ایران در پنج ماهه نخست ۲۰۲۴ کاهش هفت درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و از یک میلیارد و ۳۸ میلیون دلار در مدت مشابه سال قبل به ۹۶۰ میلیون دلار در پنج ماهه ۲۰۲۴ رسیده است.
بر اساس این گزارش ترکیه در پنجمین ماه سال جاری میلادی ۲۸۵ میلیون دلار کالا به ایران صادر و ۲۶۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است. صادرات ترکیه به ایران در ماه می‌با رشد ۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و واردات این کشور از ایران نیز رشد ۲۰ درصدی داشته است. ترکیه در ماه می‌سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۲۴۹ میلیون دلار کالا به ایران صادر و ۲۱۷ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>