کد خبر: ۱۵۸۳۴
۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۱
بر اساس آمار هفته اول تیر ماه:

بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار سهامدار سود دریافت کردند

۱۰ شرکت سود جاری و مطالبات بیش از یک میلیون و ۸۲۸ هزار سهامدار که شامل ۲ هزار و ۹۰۵ میلیارد تومان می‌شود را در هفته اول تیر ماه سال جاری، از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سرمایه‌گذاران واریز کردند.

به گزارش پرشین خبر از روابط عمومی سپرده‌گذاری مرکزی، جزییات واریز سود سهامداران در هفته اول تیرماه سال جاری حاکی از آن است که ۱۰ ناشر سود جاری، سنواتی و حق تقدم یک میلیون و ۸۲۸ هزار و ۴۸۸ سهامدار را که شامل ۲ هزار و ۹۰۵ میلیارد و ۳۰۱ میلیون تومان می‌شود به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

واریز سود جاری ۴ ناشر
این گزارش می‌افزاید: در هفته اول تیرماه امسال، ۴ شرکت «صندوق‌ETF واسطه‌گری‌مالی‌یکم‌-سهام، توکاریل، پتروشیمی‌تندگویان و بانک‌ملت» سود جاری یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۸۸۷ سهامدار که شامل ۲ هزار و ۷۶۸ میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان می‌شود به حساب آنها در سامانه سجام واریز شد.

واریز سود سنواتی ۶ ناشر
گفتنی است: در این بازه زمانی، ۶ ناشر «بانک پاسارگاد، بیمه‌اتکایی، سولیران، مهرکام‌پارس، قندنیشابور و سرمایه گذاری صنعت بیمه» سود سنواتی و حق تقدم ۱۸۶ هزار و ۶۰۱ سهامدار که شامل ۱۳۷ میلیارد و ۲۵ میلیون تومان می‌شود را توسط سپرده‌گذاری مرکزی پرداخت کردند.

سامانه سجام چیست؟
لازم به ذکر است، «سجام» یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری یا غیر حضوری، قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه، «اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی» فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن
گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سود‌های جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود‌های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه «سجام» به شمار می‌رود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>