کد خبر: ۱۵۷۱۲
۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵

209 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی ها به بازار سرمایه تزریق شد

کارشناس بازار سرمایه گفت: حجم معاملات امروز بازار سرمایه ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برگه سهم به ارزش معاملاتی ۳ هزار و ۵۰۸ میلیارد تومان ثبت شد.

به گزارش پرشین خبر؛ محمد غفوری کارشناس بازار سرمایه گفت:امروز شاخص کل بورس با یک تغییر بیش از ۲۰ هزار واحدی به عدد ۲ میلیون و ۸۵ هزار واحدی رسید شاخص کل هم وزن هم وضعیت مثبتی را تجربه کرد تا بعد از مدت‌ها شاهد بازاری مثبت باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: حجم معاملات امروز بازار سرمایه ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برگه سهم به ارزش معاملاتی ۳ هزار و ۵۰۸ میلیارد تومان ثبت شد در نهایت هم ۲۰۹ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی‌ها به بازار سرمایه را شاهد بودیم.

غفوری در ادامه می‌گوید: امروز ۸۰ درصد بازار سرمایه به عبارتی ۶۰۰ نماد در بازه مثبت و تنها ۲۰ درصد بازار در محدوده منفی به کار خود پایان دادند همچنین امروز تعداد خریداران حقیقی ۶۶ هزار کد ثبت شده و در مقابل هم فروشندگان حقیقی هم ۶۸ هزار کد فعال بودند.

او اظهار کرد: امروز ۶ تیر بیشترین میزان ورود نقدینگی به صندوق‌های سهامی اختصاص یافت و بیشترین خروج نقدینگی هم مربوط به صندوق‌های بادرآمد ثابت بود.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>