کد خبر: ۱۳۲۹۱
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۹

آغاز معاملات پساب در بورس انرژی ایران از روز دوشنبه

رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران چشم‌ انتظار ۲ عرضه ۵ میلیون مترمکعب پساب تصفیه‌ شده برای روز ۲۴ اردیبهشت ماه خواهد بود.

به گزارش پرشین خبر به نقل از مدیریت ارتباطات بورس انرژی ایران رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی در چهارمین هفته از اردیبهشت ماه میزبان ۲ عرضه پساب خواهد بود که هر دو عرضه توسط شرکت فاضلاب تهران انجام می‌شود.
براساس اطلاعیه‌های عرضه منتشر شده شرکت فاضلاب تهران در روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه نسبت به عرضه پساب تصفیه‌خانه خود در رینگ داخلی به شکل عمده و با امکان خرید حجم محدود اقدام خواهد کرد. این پساب تصفیه شده قابلیت مصرف در واحد‌های تولیدی و همچنین نیروگاه‌های برق را دارد. در عرضه به شکل عمده؛ شرکت فاضلاب تهران ۵ میلیون متر مکعب را در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می‌کند. حداقل حجم خرید برای این عرضه ۵۰۰ هزار مترمکعب و قیمت پایه برابر ۱۶۰ هزار ریال به ازای هر مترمکعب در نظر گرفته شده است. 
این در حالی است که شرکت فاضلاب تهران در روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۵ میلیون مترمکعب دیگر پساب را نیز در رینگ داخلی بورس انرژی ایران با قیمت پایه‌ای برابر ۱۶۰ هزار ریال عرضه می‌کند که با توجه به عمده نبودن این عرضه، حداقل حجم خرید برابر ۱۰۰ هزار متر مکعب در نظر گرفته شده تا بنگاه‌های کوچک و متوسط نیز بسته به نیاز امکان خرید این پساب را داشته باشند.
معاملات پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شرکت فاضلاب تهران به شکل نقدی انجام می‌شود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>