کد خبر: ۱۰۷۳۳
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۳

چادرملو قرارداد خرید لکوموتیوهای سنگین باری با مپنا امضا کرد

قرارداد خرید ۱۰ دستگاه لکوموتیو سنگین باری MAP۳۰ با توان ۴۰۰۰ اسب بخار میان شرکت زیر مجموعه هلدینگ چادرملو و شرکت لکوموتیو سازی مپنا امضاء شد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط عمومی چادرملو؛ در مراسم امضای این قرارداد، پس از گزارش اجمالی مدیر عامل شرکت سی پی جی پارس و مدیر عامل سریر لجستیک از روند مطالعات و کارشناسی این اقدام به میزان ۷۰۰ نفر ساعت کار، مهندس طاهر زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به سابقه خوب همکاری میان چادرملو و گروه مپنا در ساخت و بهره برداری از نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو و اجرای دومین نیروگاه این شرکت و اعتماد به توانمندی این گروه صنعتی خبر داد.

وی گفت: مجموعه چادرملو به عنوان یک بنگاه اقتصادی ملی و پیشران در بخش صنعت و معدن تکلیف خود می‌داند در چارچوب سیاست‌های کلی نظام مبتنی بر اقتصاد غیر نفتی، در استراتژی توسعه خود علاوه بر توجه به زیر ساخت‌های توسعه پایداراز جمله انرژی، نگاه توسعه گرا به ایجاد زیر ساخت‌های مورد نیاز شرکت در بخش حمل و نقل ریلی داشته باشد.
وی با اشاره به مزیت‌های حمل و نقل ریلی نسبت به جاده‌ای و تاکید بر ضرورت توسعه صنعت حمل و نقل ریلی افزود: شرکت چادرملو با تولید سالانه بیش از ۱۷ میلیون تن محصولات در زنجیره فولاد بالغ بر ۲۱ درصد از خوراک اولیه این صنعت را در کشور تامین می‌کند و از اهداف کلان این شرکت کاهش هزینه تولید به منظور حفظ شرایط رقابت پذیری با سایر شرکت‌های هم گروه در داخل و خارج از کشور است.
مهندس طاهر زاده تصرح کرد: یکی از شاخص‌های اثر گذار در قیمت‌های تمام شده محصولات، هزینه حمل و نقل است به همین منظور با تاسیس شرکت سریر لجستیک به عنوان بازوی اجرایی چادرملو درحمل و نقل ریلی و خرید ۵۵۰ واگن و تعدادی کشنده فعالیت خود را آغاز کردیم به طوریکه در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۷۵ درصد از محصول کنسانتره تولیدی چادرملو از طریق ریلی و ۲۵ درصد جاده‌ای انجام شد و اکنون با انعقاد این قرارداد برای خرید ۱۰ دستگاه لکوموتیو ساخت داخل که مدت زمان ساخت و تحویل آن ۱۸ ماه می‌باشد، در نظر داریم نسبت به تکمیل زنجیره حمل و نقل ریلی شرکت اقدام نمائیم.
درادامه این مراسم دکتر اولیاء مدیر عامل گروه مپنا نیز گفت: پس از ساخت و تحویل واگن‌های باری مورد نیاز چادرملو اکنون با عقد این قرارداد که با اعتماد و حمایت قابل تقدیر چادرملو صورت پذیرفته است در نظر داریم کار بزرگی در کشور انجام دهیم و برای اولین بار اقدام به ساخت لکوموتیو‌های سنگین نماییم.
وی افزود: رویکرد جدید مپنا پاسخ گویی به نیاز صنایع بزرگ و خواست کارفرمایان است چرا که با حمایت‌های این کارفرمایان و تامین مالی پروژها، شرایط مناسب برای توسعه فعالیت‌های مپنا فراهم می‌گردد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>