کد خبر: ۸۴۹۲
۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد:

حمایت قاطع شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تأمین کود مورد نیاز کشور

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با همکاری و تعامل وزارت جهاد کشاورزی به دنبال تأمین پایدار کود مورد نیاز کشاورزان هستیم.

به گزارش پرشین خبر به نقل از نیپنا؛ مرتضی شاهمیرزایی امروز شنبه (14 بهمن ماه) در دیدار با معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان تنظیم گر و متولی صنعت اهتمام دارد تا نیازهای کشاورزان به کود در موعد مقرر تامین شود.
وی با بیان این که هلدینگ ها و مجتمع های پتروشیمی در آستانه کشت بهاره، باید به تعهد های خود نسبت به تامین نیاز صنعت کشاورزی متعهد باشند، گفت: حمایت و پشتیبانی از صنعت کشاورزی باید بطور جدی مورد توجه تمام متولیان امر قرار بگیرد و با همکاری و همگرایی شرایطی فراهم شود تا کشاورزان در نقاط مختلف کشور دغدغه تأمین کود را نداشته باشند.
وی با اشاره به حمایت بخش کشاورزی توسط شرکت های پتروشیمی، افزود: شرکت های پتروشیمی اوره ساز در سال گذشته، 2 میلیون و چهارصد هزار تن کود اوره را با قیمت مصوب  تحویل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی دادند و تلاش خواهد شد این روند ادامه داشته باشد.
معاون وزیر نفت به دغدغه پتروشیمی های تولید کننده آمونیاک و اوره برای وصول مطالبات خود اشاره کرد و گفت: می توان با اتخاذ تدابیر و راهکارهای اجرایی، طلب مجتمع های پتروشیمی را پرداخت کرد و در این مسیر شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه همکاری لازم است.
شاهمیرزایی افزود: کارگروه مشترکی میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت جهاد کشاورزی جهت توسعه زنجیره ارزش کود اوره و تنوع بخشی به سبد محصولات پتروشیمی مورد نیاز بخش کشاورزی، ایجاد می شود.
به گزارش نیپنا، در این جلسه معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و همچنین مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیز به بیان برخی مشکلات و چالش های موجود در تأمین کود بخش کشاورزی پرداختند و در پایان مقرر شد با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصمیم ها و راهکارهای اجرایی برای رفع مسائل مختلف نهایی شود.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>