کد خبر: ۸۱۸۵
۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۲
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران خبر داد؛

بهره برداری از 3605 پروژه گازرسانی و توسعه ای در دهه فجر

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: با بهره‌ برداری از 3605 پروژه گازرسانی با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، به استقبال دهه مبارک فجر می‌ رویم.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران؛ مجید چگنی در آستانه دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با اعلام این خبر، اظهار کرد: بهره‌برداری از این پروژه‌ها و توسعه گازرسانی به شهرها و به‌ویژه روستاها، نشان از آن دارد که شاخصه عدالت اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران که معرف رویکرد نظام در خدمت‌رسانی به مردم می‌باشد، به‌ خوبی در حال اجراست.
وی ادامه داد: از این تعداد پروژه، بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به 1056 روستا، 13 شهر و 2518 واحد صنعتی را شاهد هستیم که برای اجرای این پروژه‌ها، نزدیک به 80 هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که امسال در دهه فجر، علاوه بر افتتاح تعداد قابل توجهی از پروژه‌های گازرسانی شهری و روستایی، شاهد افتتاح تعدادی پروژه‌های زیرساختی نیز هستیم، تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل خطوط انتقال می‌شود که ازجمله این موارد، می‌توان به بهره‌برداری از خط انتقال گاز قم- محمدیه- پارچین، ایرانشهر- چابهار، جویم- بنارویه و نیز، چندین ایستگاه تقویت فشار با اعتباری بالغ بر 101 هزار میلیارد ریال اشاره کرد.
چگنی در ادامه، تصریح کرد: این در حالی است که عملیات اجرایی برخی دیگر از پروژه‌های توسعه‌ای و زیرساختی همانند چند ایستگاه‌ دیگر تقویت فشار، طرح توسعه ذخیره‌سازی و .... نیز در این ایام مبارک با اعتباری بالغ بر 49 هزار میلیارد ریال آغاز می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که آن‌چه پروژه‌های گازسانی را از دیگر پروژه‌ها متمایز می‌سازد، علاوه بر ایجاد رفاه و آسایش برای مردم به‌ویژه در استان‌های کم‌برخوردار و مناطق دورافتاده، تأمین کالاهای مصرفی این پروژه‌ها از طریق ساخت داخل است، گفت: این مهم، باعث توسعه صنایع وابسته شده و عملاً علاوه بر حمایت از تولید، شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان که در سراسر کشور، محصولات مورد نیاز صنعت گاز را تولید می‌کنند نیز، در پی خواهد داشت.
چگنی در پایان، خاطرنشان کرد: این نکته مهمی است؛ چراکه این صنایع در شرایط اقتصادی کنونی با تلاش خویش، عدم وابستگی به کالاهای خارجی را برای ما به ارمغان می‌آورند و در کنار توسعه گازرسانی، زمینه اشتغال‌زایی خوبی را نیز فراهم می‌کنند که این امر در نهایت، منجر به رشد تولید در بخش‌های مختلف صنعت می‌شود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>