email
save
کد خبر: ۸۱۵۵
۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۷

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه درباره خبر حمله به نیروهای آمریکایی

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص خبر حمله به نیروهای آمریکایی واکنش نشان داد.

به گزارش پرشین خبر، کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به خبر حمله به نیروهای آمریکایی گفت، جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران جاری غزه، مکررا نسبت به خطر گسترش دامنه درگیری در منطقه به دلیل ادامه‌ حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و نیز پشتیبانی همه جانبه آمریکا از نسل‌کُشی فلسطینیان در غزه و کرانه باختری هشدار داده و نقض پایدار و مکرر حاکمیت ملی عراق و سوریه توسط نیروهای آمریکایی و بمباران‌ها و انجام حملات علیه گروه ها و مردم عراق، سوریه و یمن را تشدیدکننده این چرخه بی‌ثباتی می‌دانست.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران با تاکید مجدد بر اهمیت حفظ صلح و ثبات و امنیت در منطقه، معتقد است جنگ در غزه راه حل نبوده و پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی به غزه و آتش‌بس فوری، می‌تواند زمینه‌ساز بازگشت آرامش به منطقه گردد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: گروه‌های مقاومت در منطقه در تصمیمات و اقدامات خود از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند و جمهوری اسلامی ایران ضمن اینکه از توسعه درگیری در منطقه استقبال نمی کند، اما در تصمیمات گروه‌های مقاومت برای نحوه‌ حمایت از ملت فلسطین و یا دفاع از خود و مردم کشورشان در برابر هر گونه تجاوز و اشغالگری دخالتی ندارد.
کنعانی ادامه داد: تکرار اتهام بی‌اساس به ایران، فرافکنی و نیز توطئه‌ کسانی است که منافع خود را در کشیدن مجدد پای آمریکا به معرکه ای تازه در منطقه و تحریک آن در گسترش و تشدید بحران می‌بینند تا از این طریق مشکلات خود را پوشش دهند. ایران با آمادگی و هوشیاری تحولات در منطقه را زیر نظر دارد و مسئولیت عواقب اتهامات تحریک آمیز علیه ایران، بر عاملان طرح چنین ادعاهای بی اساسی است.
گفتنی است؛ در پی حمله پهپادی شب گذشته به پایگاه نیروهای آمریکایی در شمال شرق اردن در نزدیکی مرز سوریه که به کشته و مجروح شدن شماری از سربازان این کشور منجر شد، ادعاهایی علیه نقش ایران در اقدام نیروهای مقاومت منطقه به این حمله مطرح شده است.


ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>