کد خبر: ۱۶۵۱۴
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۳
مدیر استانی بانک صنعت و معدن استان لرستان:

تعاملات برای تعیین تکلیف دیون از مزیت های تسهیلاتی بانک صنعت و معدن است

استان لرستان دارای صنایع مهمی همچون داروسازی، صنایع تبدیلی کشاورزی، فولاد، نساجی، پتروشیمی و... است و ظرفیت بالقوه مطلوبی نیز برای توسعه این صنایع و ایجاد صنایع جدید در این استان وجود دارد.

به گزارش پرشین خبر از بانک صنعت و معدن؛ این بانک در سال‌های اخیر ضمن پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان برای تداوم و توسعه فعالیت و ارائه انواع خدمات بانکی و مالی، نقش مناسبی نیز در هدایت منابع مالی به سمت بخش تولید داشته است.

بر همین اساس روابط عمومی این بانک در مصاحبه با آزاده یاراحمدی مدیر استانی لرستان و رئیس شعبه خرم آباد در خصوص راهکار‌های استفاده از ظرفیت‌های صنعتی و معدنی استان و بهره برداری از فرصت‌ها و مزیت‌های اقتصادی آن، روند اجرای طرح‌های تولیدی و همچنین روش‌های بهبود عملکرد این بانک در استان یادشده به گفتگو نشسته است که مشروح آن در ادامه می‌آید؛
۱- برای جذب منابع شرکت‌های بزرگ فعال در استان چه خدمات و مزیت‌های دیگری علاوه بر خدمات معمول ارائه نموده اید؟ در بخش ارائه تسهیلات و اعتبارات و یا بانکداری خرد ارائه چه نوع خدماتی را قابل رقابت با دیگر بانک‌ها در شبکه بانکی می‌دانید؟
تعامل با مدیران شرکت‌های مذکور و همچنین رایزنی و پیگیری از طریق دستگاه‌های اجرایی استان از جمله استانداری، سازمان صمت، سازمان امور اقتصادی و دارایی و ... به منظور تمرکز نقدینگی واحد‌های تولیدی بزرگ استان در دستور کار این مدیریت قرار دارد تا شرکت‌های بزرگ در استان که توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی (ارزی و ریالی) شده اند، نسبت به تمرکز منابع خود در این بانک اقدام نمایند.
از جمله مزایای تسهیلات و اعتبارات و سایر خدمات بانک صنعت و معدن می‌توان به مواردی مانند حدود اختیارات مبالغ بیشتر، مدت زمان پذیرش تا پرداخت کمتر درخواست‌های مشتریان و همچنین تعاملات بیشتر در خصوص تعیین تکلیف دیون نسبت به سایر بانک‌های استانی اشاره نمود.

۲-مهمترین چالش‌ها از نظر شما برای جذب مشتری و ارائه خدمات نوین بانکی چه مواردی است؟
با توجه به تعداد کم شعب بانک در سطح استان و کشور، تنوع قابلیت‌های بانکداری الکترونیک به منظور کاهش دفعات مراجعه مشتریان به بانک باید افزایش یابد تا شاهد استقبال از خدمات بانکداری بانک صنعت و معدن باشیم.

۳-آیا ظرفیت‌ها و مزیت‌های اقتصادی استان را برای سرمایه گذاران تشریح نموده اید؟ از چگونگی فرآیند ارائه مشاوره و مذاکره برای گسترش صنایع پایین دستی و بالا دستی واحد‌های تولیدی موجود در استان بگویید؟
بانک صنعت و معدن استان لرستان از ابتدا تاکنون دارای تعامل مثبت با سازمان صمت، اتاق بازرگانی و همچنین سرمایه گذاران بخش خصوصی بوده و خدمات مشاوره‌ای در خصوص طرح‌های دارای اولویت، نحوه مشارکت بانک در سرمایه گذاری و سایر خدمات به صورت کامل برای مشتریان تشریح می‌گردد.

۴-برای افزایش درآمد و سود و کاهش هزینه‌ها در بانک چه راهکار‌ها و پیشنهاد‌هایی دارید؟
نخست افزایش تنوع در زمینه بانکداری الکترونیک و سپس تفویض اختیارات به استان‌ها در مواردی مثل اخذ پیش پرداخت ضمانت نامه و گشایش اعتبار اسنادی، وصول مطالبات، اخذ وثایق و در نهایت تعامل مدیران بانک با شرکت‌های بزرگ از قبیل پترو شیمی‌ها به منظور تمرکز فعالیت در بانک صنعت و معدن

۵-برای افزایش بهره وری و انگیزه در کارکنان چه عواملی را مؤثر می‌دانید؟ در مدیریت تحت سرپرستی چه اقداماتی را به انجام رسانده یا در دست اقدام دارید؟
استفاده از نظرات و تجربه‌های همکاران در تصمیم گیری‌ها، ایجاد گردش شغلی، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و کاربردی و تخصیص پاداش‌های متناسب و موردی به همکاران خلاق و متعهد.

۶-عمده‌ترین مشکلات بر سر راه تولید در استان از نظر جنابعالی چه مواردی می‌باشد؟ برای حل این مشکلات، چه اقداماتی را مثمر ثمر می‌دانید؟
در استان لرستان علیرغم وجود پتانسیل‌های فراوان برای سرمایه گذاری، متاسفانه تاکنون از ظرفیت‌های موجود به نحو مطلوب استفاده نشده است که از علل عمده آن می‌توان به تعداد کم طرح‌های مولد و پیشران که زمینه ساز ایجاد طرح‌های متوسط و کوچک پایین دستی می‌گردند، عدم تشویق و ترغیب سرمایه گذاران بومی و غیر بومی به منظور سرمایه گذاری در استان و عدم وجود زیرساخت‌های مناسب اشاره نمود.

۷-چه انتظاراتی از دیگر سطوح مدیریتی و کارشناسی بانک دارید؟
ضمن قدردانی از هیات مدیره محترم بانک در خصوص ایجاد " کمیته تشویق سرمایه گذاری" در استان‌های کمتر برخوردار از جمله استان لرستان، تشکیل میز خدمت تخصصی استانی در هریک از مدیریت‌های ستادی از جمله مدیریت ارزیابی طرح‌ها، مدیریت نظارت، مدیریت حقوقی و ... عامل موثری در زمینه تعامل بیشتر و تسریع در امور ارجاعی از ستاد به استان‌ها و بالعکس خواهد بود.

۸-در راستای تحقق شعار سال"جهش تولید با مشارکت مردم" بانک چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد؟
بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی، همواره در کمک به بخش تولید پیشرو بوده است و در سال جاری نیز با توجه به سیاست‌های اعتباری ابلاغ شده و همچنین تسهیلات تکلیفی که در قانون بودجه برای این بانک در نظر گرفته شده است، می‌تواند نقش مهمی در تحقق شعار سال داشته باشد.۹-سایر موارد مورد نظر خودتان را بفرمایید؟
ضمن تشکر بابت انعکاس نظرات مدیریت‌های استانی، امیدواریم بانک صنعت و معدن همچون گذشته به عنوان بانک پیشتاز در تامین مالی طرح‌های تولیدی کشور، نقش آفرین باشد و با ایجاد تعامل و یکپارچگی بین مدیریت ستادی و مدیریت‌های استانی بتوانیم نقش موثری در توسعه کشور داشته باشیم.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>