کد خبر: ۱۶۴۱۰
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۸

صادرات خدمات فنی و مهندسی در دولت سیزدهم

یک کارشناس انرژی گفت: وزارت نفت دولت سیزدهم قدم‌های بسیار بلندی را برای دانش بنیان شدن صنعت نفت برداشت.

به گزارش پرشین خبر؛ یاسین همتی کارشناس اقتصاد دانش بنیان  با اشاره به اقدامات وزارت نفت در دولت سیزدهم گفت: وزیر نفت در دولت سیزدهم اقداماتی را انجام داد که نتیجه آن دانش بنیان شدن صنعت نفت بود.

وی ادامه داد: استفاده از تجهیزات تولید بار اول شرکت‌های دانش بنیان در بخش نفت و گاز موجب شد تا تولید در نفت و گاز روند صعودی به خود بگیرد و این نتیجه اعتمادی بود که وزارت نفت به شرکت‌های دانش بنیان کرد.

همتی ادامه داد: در دولت سیزدهم شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با صنعت نفت توانستند از نظر توانمندی و کارایی رشد و جهش پیدا کنند به طوری که هر کدام در ارائه تجهیزات جدید نو آوری داشتند.

وی تصریح کرد: شرایط به گونه‌ای است که اگر امروز شرکت دانش بنیانی یک کار با کیفیت و عالی را آماده تولید داشت، باشد از دید مدیران صنعت نفت مغفول نخواهد ماند و حتماً اگر این تجهیز مورد نیاز باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همتی خاطرنشان کرد: نکته جالب توجه در این است که هم اکنون از خدمات شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعت نفت با مدیریت مسئولان وزارت نفت در دیگر کشور‌ها نیز استفاده می‌شود و عملاً صادرات خدمات فنی و مهندسی نیز در دولت سیزدهم عملیاتی شد.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>