کد خبر: ۱۶۳۵۵
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۹
رئیس کل بیمه مرکزی:

تحلیل اطلاعات و داده کاوی از مهمترین اولویت های صنعت بیمه است

رئیس کل بیمه مرکزی در آیین تقدیر از دست اندرکاران بر پایی نخستین رویداد اینشورتک در نمایشگاه الکامپ گفت: هیچگونه اصلاح آیین نامه و مصوبات بیمه‌ای در نهاد ناظر بدون پیوست فناورانه صورت نخواهد گرفت.

به گزارش پرشین خبر از اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، دکتر علی استاد هاشمی با تاکید بر ضرورت توسعه نوآوری در صنعت بیمه و اعلام این مطلب، اظهار داشت: اصحاب رسانه و تحلیل در کنار سایر ارکان بیمه از بازیگران اصلی این صنعت به شمار می‌آیند که در حوزه تدوین پیوست فناورانه، نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی، رویکرد فناورانه را بخش لاینفک صنعت بیمه توصیف کرد و افزود: روند پرشتاب توسعه فناوری به عنوان نیاز اساسی صنعت بیمه با شدت و حدت ادامه خواهد یافت.
دکتر استادهاشمی با تاکید بر انسجام صنعت بیمه و تدوین مدل‌های جدید کسب و کار، خاطرنشان کرد: نهاد ناظر صنعت بیمه در بخش فناوری کسب و کار به عنوان یک شتابنده عمل می‌کند و به هیچ عنوان در میدان رقابت با شرکت‌ها و بازیگران صنعت بیمه حاضر نخواهد شد.
وی استقبال عمومی از غرفه‌های صنعت بیمه در نمایشگاه الکامپ را از نشانه‌های اقبال عمومی به این صنعت دانست و تصریح کرد: فرایند بیمه گری دیجیتال تا پایان سال ۱۴۰۳ باید به مرحله قابل قبولی برسد و شرکت‌هایی که از قافله فناوری عقب می‌مانند شرایط دشواری را در پیش رو خواهند داشت.
رئیس شورای عالی بیمه در بخش پایانی سخنان خود از اهمیت تجمیع داده‌ها در صنعت بیمه سخن گفت و افزود: تحلیل اطلاعات و داده کاوی از مهمترین اولویت‌های صنعت بیمه است و امیدواریم شرکت‌های بیمه در این امر مشارکت کنند.
گفتنی است در این آیین از مدیران عامل شرکت‌های بیمه‌ای و استارت آپ‌ها و شرکت‌های فناور، رسانه‌های فعال در حوزه دیجیتال و عوامل برپایی رویداد اخیر اینشورتک و نمایشگاه الکامپ با اعطای لوح، تقدیر شد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>