کد خبر: ۱۵۸۸۲
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۷

سالانه 1.5 میلیون تن شیر خام صادر می شود

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: بنابر آمار سالانه ۱.۵ میلیون تن شیرخام پس از تبدیل به فرآورده‌های لبنی به بازار‌های هدف صادر می‌شود.

به گزارش پرشین خبر؛ سیداحمد مقدسی  گفت: قیمت خرید هر کیلو شیرخام از دامدار با افزایش ۲۰ درصدی در ۲۲ خرداد، ۱۸ هزار تومان تعیین شد، اما هنوز ابلاغ نشده است که تاخیر در روند ابلاغ به ضرر تولید تمام می‌شود.

او تولید کنونی سالانه شیرخام در کشور را ۱۱.۷ میلیون تن اعلام کرد و افزود: بنابر آمار پتانسیل تولید حدود ۱۵ میلیون تن شیرخام در کشور وجود دارد.

مقدسی ادامه داد: بنابر آمار سالانه ۱.۵ میلیون تن شیرخام پس از تبدیل به فرآورده‌های لبنی به بازار‌های هدف صادر می‌شود که رقمی بالغ بر یک میلیارد دلار ارزآوری در بردارد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه مشکلی در تامین ذرت و کنجاله سویا نداریم، گفت: هم اکنون ذرت و کنجاله سویا به وفور در سامانه بازارگاه موجود است و تنها در تامین ذرت علوفه‌ای که ۵۰ درصد غذای دام را تشکیل می‌دهد، دچار مشکل هستیم چراکه قیمت آن نسبت به سال قبل ۱۰۰ درصد افزایش داشته که انتظار می‌رود ذرت علوفه‌ای و یونجه همانند ذرت و کنجاله سویا وارد شود تا بازار به تعادل برسد.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>