email
save
کد خبر: ۱۵۸۵۷
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹
یورو ۲۰۲۴.

سوییس نفس ایتالیا را برید

تیم ملی فوتبال سوییس با برتری برابر ایتالیا در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا موفق شد راهی یک چهارم نهایی شود.

به گزارش پرشین خبر، تیم‌های ملی فوتبال ایتالیا و سوییس در نخستین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۴ اروپا امروز شنبه از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه «المپیک برلین» به مصاف هم رفتند که سوییس در پایان موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر به برتری برسد.

در این دیدار، سوییس عملکرد بسیار بهتری از خود نشان داد و کاملا برتر از حریف خود بود. قرمزپوشان سوییس با بهره گیری از اشتباهات حریف نامدار خود و استفاده از ضعف‌های دفاعی و فضا‌های خالی توانستند در نیمه اول فرصت‌های خطرناکی روی دروازه دوناروما خلق کنند، اما این سنگربان باتجربه در چند مرحله مانع از فرو ریختن دروازه شد.

اما در دقیقه ۳۷ مقاومت مدافع عنوان قهرمانی شکسته شد و در حالی که «روبن وارگاس» در کناره‌های زمین صاحب توپ بود با یک پاس در عرض دقیق توانست «رمو فرویلر» را در موقعیت تک به تک در پشت محوطه ۶ قدم قرار دهد تا این بازیکن گل اول را برای سوییس به ثمر برساند.

نیمه اول این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر به پایان رسید.

در حالی که به نظر می‌رسید شاگردان اسپالتی در نیمه دوم با تغییراتی که در تیم ایجاد می‌شود بتوانند عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند، اما این اتفاق نیفتاد و در همان آغاز نیمه دوم در دقیقه ۴۶ «روبن وارگاس» با یک شوت دقیق و تماشایی توانست توپ به دور از دستان دونارموما به تور دروازه بچسباند تا سوییس ۲ بر صفر پیش بیفتد.

در ادامه بازی از حملات سوییسی‌ها کاسته شد و ایتالیا تا حدی کنترل بازی را در دست گرفت، اما در خلق موقعیت گلزنی ناکام ماندند تا این بازی با شکست مدافع عنوان قهرمانی به پایان برسد و سوییس راهی مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۴ شود.

ارسال نظر