email
save
کد خبر: ۱۵۸۵۴
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۳
درگاه ملی مجوز‌ها اعلام کرد:

صدور خودکار مجوزهای کسب و کار در صورت تاخیر

درگاه ملی مجوز‌های کشور‌های در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در ادامه اجرای قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار (تبصره ۳ ماده ۷ مکرر)، صدور خودکار تعداد ۱۰۲۹ عنوان مجوز با درخواست‌های مواجه با تاخیر از روز پنجشنبه ۷ تیر ماه ۱۴۰۳ در درگاه ملی مجوز‌ها فعال شد.

به گزارش پرشین خبر؛ در اطلاعیه درگاه ملی مجوز‌ها آمده است: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار (تبصره ۳ ماده ۷ مکرر)، صدور خودکار تعداد ۱۰۲۹ عنوان مجوز با درخواست‌های مواجه با تاخیر از روز پنجشنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۳ در درگاه ملی مجوز‌ها فعال شد.
بر اساس این گزارش، از سال گذشته تاکنون حدود ۲۷ هزار درخواست مواجه با تاخیر از طریق درگاه ملی مجوز‌ها صادر شده‌اند. همه افرادی که از درگاه ملی مجوز‌ها شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) دریافت می‌کنند تحت حمایت کامل قانون قرار دارند. از نظر دولت شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) کاملاً دارای اعتبار قانونی است و همه مجوز‌های کاغذی به حکم قانون باید به شناسه یکتا تبدیل شوند.
دبیرخانه هیات مقررات‌زدایی از همه مراجع صدور مجوز درخواست می‌کند درخواست‌های تأخیر خورده را در اسرع وقت به یکی از دو حالت صدور یا رد با ذکر دلیل، تعیین تکلیف کنند و هشدار می‌دهد؛ رد درخواست بدون دلیل موجه، معادل درخواست شرط اضافه از متقاضی مجوز است و جرم تلقی می‌شود.
خاطرنشان می‌سازد مراجع صدور مجوز می‌توانند در نظارت‌های پسینی اقدام مقتضی در خصوص ابطال، تعلیق یا لغو مجوز را دقیقاً بر اساس ملاحظات و مقررات قید شده در کاربرگ‌های ابطال، تعلیق و لغو انجام و از طریق سرویس به درگاه ملی مجوز‌ها با دلایل مستدل برای درج در بانک کسب و کار اعلام کنند.
۲۳۸ هزار و ۲۸۶ درخواست با تاخیر مواجه شده که این درخواست‌ها روی ۴۸۵ عنوان مجوز از ۱۰۲۹ عنوان مجوز تعیین شده بود. از این تعداد درخواستی که با تاخیر مواجه شده بود برای ۱۲۷ هزار و ۳۵۱ درخواست، مجوز صادر و ۱۱۰ هزار و ۸۶۵ درخواست در صف صدور قرار گرفته‌اند و به‌تدریج در بانک کسب و کار هم درج می‌شوند.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>