email
save
کد خبر: ۱۵۸۴۱
۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۷

هشدار نارنجی هواشناسی برای بارش های شدید در 4 استان کشور

سازمان هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با بارش‌های شدید محلی در ۴ استان، هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش پرشین خبر از سازمان هواشناسی کشور؛ سازمان هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با بارش‌های شدید محلی طی روز‌های شنبه ۹ تیر و یکشنبه ۱۰ تیر در ۴ استان، هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد.
رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، گردوخاک در برخی نقاط و بارش تگرگ در نقاط مستعد از جمله مخاطرات فعالیت این سامانه است.
این سامانه در روز شنبه شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات مازندران و شرق گیلان و در روز یکشنبه شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی را در بر خواهد گرفت.
جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط سنگ به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت و محصولات کشاورزی در پی فعالیت این سامانه ممکن خواهد بود.
در نتیجه به احتیاط در سفر‌ها به‌ویژه بین‌شهری، عدم اتراق و برپاکردن چادر‌های مسافرتی در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت طبیعت‌گردی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، پرهیز از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی و تسریع در برداشت محصولات کشاورزی و انتقال آنها به مکان‌های مسقف توصیه می‌شود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>