email
save
کد خبر: ۱۴۹۱۴
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۷
هشدار هواشناسی نارنجی صادر شد:

تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۶ استان کشور طی امروز و فردا

سازمان هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور در روز‌های دوشنبه ۲۱ خرداد و سه‌شنبه ۲۲ خرداد ماه، هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش پرشین خبر از وزارت راه و شهرسازی؛ رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، وقوع گردوخاک در برخی نقاط و بارش تگرگ در نقاط مستعد از جمله مخاطرات این سامانه خواهد بود.
همچنین این سامانه در روز‌های یادشده، نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی اردبیل، شمال و شرق زنجان و ارتفاعات استان‌های مازندران و البرز را در بر خواهد گرفت.
از آثار این بارش‌ها می‌توان به احتمال جاری‌شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط سنگ به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی اشاره کرد.
در نتیجه به احتیاط در سفر‌های بین‌ شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت طبیعت‌ گردی به‌ ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه‌های اجرایی و خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع توصیه می‌شود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>