email
save
کد خبر: ۱۱۱۷۴
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۳

سواستفاده کلاهبرداران از حسن اعتماد مردم به برند پست

شرکت ملی پست تنها با سرشماره ۵۰۰۰۴۰۱۹۳ به مشتریان پیامک محتوی کدرهگیری برای پیگیری مرسوله ارسال می‌کند.

به گزارش پرشین خبر به نقل از دفتر ارتباطات و اموربین الملل شرکت ملی پست؛ این روز‌ها کلاهبرداران با شیوه‌های مختلف در فضای مجازی مبادرت به کلاهبرداری از هموطنان می‌نمایند، یکی از رایج‌ترین این نوع از کلاهبرداری‌ها ارسال پیام ابلاغ الکترونیکی است. در این شیوه کلاهبرداری، پیام در فضای مجازی به افراد ارسال می‌شود و آن‌ها را به یک لینک جعلی هدایت می‌کند.

کلاهبرداران دراین روش با سوء استفاده از اعتماد مردم به شرکت ملی پست و قشر معتمد پستچی با سرشماره شخصی و با عنوان مامور اداره پست و به بهانه ارسال مرسوله ابلاغیه قضائی، پیامکی که دارای لینک واریز وجه است را به هموطنان ارسال می‌کنند.

همچنین ممکن است پیام‌هایی با محتوای دیگر به منظور سوءاستفاده از هموطنان ارسال شود، که باید مراقب افراد سودجو بود.
از این رو به اطلاع می‌رساند، سامانه پیامکی این شرکت با سرشماره ۵۰۰۰۴۰۱۹۳ تنها برای ارسال کدرهگیری و پیگیری مرسولات پستی به مشتریان فعالیت می‌نماید و کانال‌های رسمی این شرکت در فضای مجازی تنها برای اطلاع رسانی پیرامون اخبار، رویداد‌ها و خدمات این مجموعه با عنوان و برند شرکت ملی پست فعال است و ارسال هرگونه پیامک در فضای مجازی و... با عنوان پست و پستچی تحت محتوایی همچون توزیع ابلاغ قضایی و دریافت وجه و... کلاهبرداری بوده و تلاش در جهت سوءاستفاده از اعتماد مردم به شرکت ملی پست و پستچیان است.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>