کد خبر: ۱۱۰۹۷
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۷
مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

مقاوم سازی باید به موازات توسعه شبکه گازرسانی کشور انجام شود

مدیر هماهنگی امور گازرسانی در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با تاکید بر این‌که توسعه فرآیندی همه جانبه است، گفت: باید به موازات تقویت شبکه گازرسانی در عرصه مقاوم سازی نیز تلاش و سرمایه گذاری کرد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران؛ مسلم رحمانی در آیین تکریم و معارفه مدیر عامل شرکت گاز استان فارس که اواخر اسفندماه برگزار شد، با تبریک فرارسیدن بهار قرآن و طبیعت اظهار کرد: فارس از استان‌های مهم کشور است که جایگاه ویژه‌ای در جغرافیای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد.
وی با تقدیر از تلاش‌های علی اکبر میدانشاهی، برای مدیرعامل جدید شرکت گاز استان فارس آرزوی موفقیت کرد و اظهار داشت: خدمات شایسته‌ای از سوی شرکت گاز استان فارس صورت گرفته که خدمت‌رسانی به استان سیستان و بلوچستان به عنوان استان معین از آن جمله است.
رحمانی پیشرفت‌های شرکت گاز استان فارس را در عرصه‌های مختلف چشمگیر توصیف کرد و بار ارایه آماری از فعالیت‌های صورت گرفته، افزود: شرکت ملی گاز ایران موفق به گسترش شبکه در ۱۲۶۲ شهر، ۱۵۶ هزار مرکز صنعتی و ۴۰ هزار و ۷۰۰ روستا تاکنون شده است.
مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران روز ملی شدن صنعت نفت را به ملت شریف ایران تهنیت گفت و اظهار کرد: امروزه درصد کل بهره‌مندی شهر‌ها و روستا‌ها از گاز طبیعی به ترتیب به ۹۸.۵ و ۸۶ درصد رسیده است.
رحمانی آمار گازرسانی در ایران اسلامی را در سطح جهان بی‌نظیر توصیف کرد و افزود: بیش از ۳۹ هزار کیلومتر خطوط انتقال پرفشار گاز در کشور اجرا شده است.
مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با یادآوری این موضوع که رونق گازرسانی مقارن با افزایش رفاه جامعه و صیانت از طبیعت است، گفت: گاز یکی از مهمترین محور‌های توسعه صنعت است و بیش از ۸۷ درصد از بخش نیروگاهی کشور بر پایه گاز به حرکت در می‌آید.
وی با تاکید بر این موضوع که خط قرمز شرکت ملی گاز ایران تأمین مستمر گاز بخش خانگی است، افزود: در حالی که تمامی تلاش‌ها در راستای بهینه‌سازی مصرف بخش خانگی صورت می‌گیرد، راندمان مصرف انرژی در صنایع، نیروگاه‌ها و دیگر بخش‌ها بسیار پایین است و این مهم نیاز به یک عزم ملی برای رفع آن دارد.
رحمانی در پایان، با اهداء لوح سپاس از تلاش‌ها و خدمات علی اکبر میدانشاهی در دوران خدمتش قدردانی کرده و حکم مسئولیت وحید بهفر به عنوان سرپرست جدید شرکت گاز استان فارس را نیز اهدا کرد و با اشاره به این موضوع که سرمای اسفندماه سال جاری از لحاظ شدت و گستردگی آن طی دو دهه اخیر بی سابقه بود، اظهار داشت: خوشبختانه تغییر استراتژی توزیع گاز نتیجه بخش بود و شاهد افت فشار در مناطق سردسیر که در انتهای مسیر گازرسانی قرار داشتند، نبودیم.
در ادامه مراسم، وحید بهفر، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و بهار طبیعت گفت: امیدواریم با یاری پروردگار متعال و همیاری خانواده بزرگ و تلاش‌گر شرکت گاز استان فارس بتوانیم گام‌های ارزنده‌ای در حوزه خدمات‌رسانی به جامعه برداریم؛ چراکه پدیده‌های مثبتی نظیر رشد تولید، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال‌زایی با توسعه شبکه گازرسانی محقق می‌شود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>