کد خبر: ۱۰۷۸۸
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴

تامین ۵ هزار دستگاه اتوبوس بین شهری برای سال جدید

وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف‌گذاری برای تأمین اتوبوس بین شهری برای سال آینده معادل ۵ هزار دستگاه است و ارز واردات اتوبوس را بانک مرکزی تخصیص خواهد داد.

به گزارش پرشین خبر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ هزار نفر در شبکه حمل و نقل کشور فعال هستند، گفت: در طرح نوروزی به‌غیر از حوزه‌های حمل و نقلی وزارت راه و شهرسازی، اورژانس، هلال‌احمر و پلیس راهور نیز مشغول خدمت رسانی به مسافران ایام نوروز هستند که گزارشی از این حوزه‌ها در جلسه ارائه شد.

به گفته بذرپاش، سوانح جاده‌ای در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، بررسی دیگر مؤلفه‌های حمل و نقلی، عملکرد استان‌ها در کاهش تلفات جاده‌ای و همچنین آماری از بیشترین تلفات در جاده‌های استان‌های سراسر کشور در نشست شورای عالی حمل و نقل و ایمنی کشور بررسی شد.

وی در خصوص تصمیمات گرفته شده در این جلسه گفت: دو راهبرد در دستور کار شورای عالی حمل و نقل ایمنی و کاهش تلفات جاده‌ای است که شامل راهبرد ایمنی و راهبرد آسایش و آرامش مسافران است. در بخش ایمنی رفع نقاط پر حادثه در دستور کار بود. در ابتدای سال جاری که جلسه شورای عالی برگزار شد مقرر شد تا ۸۷۸ نقطه در توافق بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با پلیس راهور فراجا رفع خطر شود که تعداد قابل توجهی از آن‌ها برطرف شده و باقی نقاط نیز سال آینده برطرف می‌شود.

ناوگان عمومی بین شهری در سال آینده توسعه می‌یابد

عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: در حوزه ایمنی، برنامه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را در برنامه داریم. کارگروهی به دستور معاون اول رئیس جمهور تشکیل و توافق شد تا در سال آینده هر آنچه که در توان داریم از ظرفیت داخل و همچنین از طریق واردات برای تأمین اتوبوس بین شهری استفاده شود.

وی تأکید کرد: در این جلسه تأکید شد تا ارز واردات اتوبوس را بانک مرکزی تخصیص دهد و مقرر شد تا با مساعدت بانک مرکزی این کار انجام شود و شبکه بانکی برای تسهیل در این بخش به‌کمک بیاید. هدف گذاری برای تأمین اتوبوس بین شهری برای سال آینده معادل ۵ هزار دستگاه است.

بذرپاش با یادآوری اینکه امسال و سال گذشته تأمین کشنده‌ها رشد خوبی داشت، گفت: در سال جاری و سال گذشته رقم کشنده‌ها در حوزه ناوگان تجاری به رقم مناسبی رسید و در برنامه است تا تأمین اتوبوس‌ها نیز سال آینده انجام شود. با موافقت معاون اول رئیس جمهور مقرر شده است تا برای تأمین اتوبوس در سال آینده بیمه‌ها سرمایه‌گذاری کنند و بیمه خسارت بدنه برای تأمین مالی در سایر بخش‌ها فعالیت داشته‌باشد تا سال آینده سفر‌های ایمن‌تر و با سوانح کمتر داشته‌باشیم.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>