email
save
کد خبر: ۱۰۷۴۰
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۳
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌ اجتماعی خبر داد:

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ۲۵۹ هزار بازنشسته در سال جاری

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌ اجتماعی از پرداخت بالغ بر ۲۵۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری به بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تأمین‌ اجتماعی در سال جاری و تلاش این سازمان برای افزایش رقم تسهیلات و مجموع اعتبار تخصیص‌ یافته برای این منظور در سال آینده خبر داد.

به‌ گزارش پرشین خبر به نقل از روابط‌ عمومی سازمان تأمین‌ اجتماعی؛ محسن تقیانی با اشاره به این‌که سازمان تأمین‌ اجتماعی در کنار پرداخت به‌موقع مستمری‌های ماهانه، برنامه‌های رفاهی و فرهنگی متنوعی نیز برای حفظ پویایی و نشاط بازنشستگان تدارک دیده است، گفت: در سال ۱۴۰۲ طبق روال سال‌های گذشته یکی از برنامه‌های رفاهی و فرهنگی طراحی شده برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران، اعزام بازنشستگان زیارت اولی به مشهد و نیز قم بود که در این سال در مجموع، بالغ بر ۲۶ هزار نفر از بازنشستگان به شکل کاملاً رایگان به این سفر‌ها اعزام شدند.
وی افزود: در سال ۱۴۰۲ همچنین بالغ بر ۲۵۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری با مبلغ ۲۰ میلیون تومان در ۷ مرحله به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت شد و مجموع اعتبار اختصاص‌یافته به این منظور بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان بوده است.
وی همچنین گفت: رقم ریالی این تسهیلات در سال جاری با رشد ۶۷ درصدی از ۱۲ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ به ۲۰ میلیون تومان و تعداد تسهیلات پرداختی نیز با ۱۸ درصد افزایش از ۲۲۰ هزار فقره در سال ۱۴۰۱ به ۲۵۹ هزار و ۳۴۸ فقره در سال ۱۴۰۲ افزایش یافت.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: مجموع اعتبار اختصاص‌یافته به تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه بازنشستگان در سال جاری نیز با رشدی ۹۶ درصدی نسبت به سال قبل از ۲۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ به ۵۱۰۰ میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافت و برای سال آینده نیز تلاش خواهیم کرد هم رقم تسهیلات و هم تعداد تسهیلات پرداختی افزایش یابد.
تقیانی همچنین با اشاره به این‌که در سال جاری فرایند عقد قرارداد با شرکت مجری سفر‌های زیارتی بازنشستگان قدری با تأخیر مواجه شد و این موضوع باعث شد اعزام بازنشستگان به سفر‌های زیارتی با تأخیر آغاز شود، گفت: برای سال آینده، کار‌های انتخاب مجری و عقد قرارداد را از هم‌اکنون آغاز کرده‌ایم و هم از نظر تعداد اعزام‌ها و هم از حیث کیفیت خدمات سفر، قطعاً شاهد ارتقای خدمات خواهیم بود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>