کد خبر: ۸۸۴۳
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۱

در سومین هفته بهمن ماه 12 ناشر سود سهامداران را پرداخت کردند

12 شرکت حاضر در بازار سرمایه سود بیش از 165 هزار سهامدار را در هفته سوم بهمن ماه از طریق اطلاعات سامانه سجام پرداخت کردند.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط عمومی سپرده گذاری مرکزی؛ اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزییات واریز سود سهامداران در سومین هفته از بهمن ماه سال جاری حاکی از آن است که 12 ناشر سود جاری و سود سنواتی 165 هزار و 75 سهامدار را که شامل  275 میلیارد تومان می شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده اند.
آمار واریز سود جاری 8 ناشر
این گزارش می‌افزاید: در هفته سوم بهمن ماه امسال، 8 ناشر « تامین‌ مسکن‌ جوانان، آبسال،فرآورده‌های‌ غذایی‌ و قند پیرانشهر، سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ بیمه، بیمه‌ اتکایی‌ امین‌(سهامی‌عام‌)، پشمبافی ‌توس، سرمایه‌گذاری ‌توسعه ‌آذربایجان، لنت‌ ترمز ایران» سود جاری 155 هزار و 735 سهامدار که شامل 256 میلیارد و 142 میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.
آمار واریز سود سنواتی 4 ناشر
همچنین، در این دوره زمانی، 4 شرکت‌ « سرمایه‌گذاری‌ مس‌ سرچشمه، سیمان‌اردستان، ذوب‌آهن‌ اصفهان، مجتمع‌های ‌توریستی‌ و رفاهی‌ آبادگران ‌ایران ‌کیش»، سود سنواتی 9 هزار و 340 سهامدار را که شامل 19 میلیارد و 605 میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.
سامانه سجام چیست ؟
لازم  به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
مزایای سجامی شدن
گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>