email
save
کد خبر: ۸۷۶۴
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۱
در روز ۲۲ بهمن؛

ثبت لحظات درام راهپیمایی

رییس مرکز تولید و فنی سیما با اشاره به حدود ۸۰ دوربین صداوسیما که راهپیمایی ۲۲ بهمن را در تهران پوشش می‌دهند از تمهیدات ویژه خبری در این زمینه سخن گفت.

به گزارش پرشین خبر؛ سیدباقر حاجی سید رضی رییس مرکز تولید و فنی سیما درباره پوشش شبکه های تلویزیونی همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن بیان کرد: امروز از ۱۰ نقطه راهپیمایی پوشش داده می شود و با شبکه های استانی در سایر مراکز صداوسیما هم ارتباط داریم.
وی درباره تفاوت های پوشش امسال نسبت به سال های قبل توضیح داد: امسال در رویکرد پرداخت به راهپیمایی ۲۲ بهمن تلاش داریم در حوزه محتوا به جزییات بیشتری پرداخته شود.
سیدرضی اضافه کرد: لحظه های دراماتیک و اتفاقات احساسی زیادی معمولاً در چنین روزی رخ می دهد که از قاب دوربین جا می افتد و امسال تلاش ما این است که این لحظات را از دست ندهیم و به همین دلیل با نگاهی جزیی تر به آنها می پردازیم. دوربین های مختلف و تعداد واحدهای سیار هم به این رویکرد کمک می کند و شاید این تعداد واحد سیار و دوربین را در هیچ رویدادی نبینید.
وی همچنین عنوان کرد: شبکه های مختلف با برنامه های متنوعی این رویداد را پوشش می دهند که به دلیل وسعت لحظه های زیبایی که دارد هم دوربین ها در خود رویداد حضور دارند و هم از استیج های مختلفی در سطح شهر برنامه را پوشش می دهند. فکر می کنم بالغ بر ۳۰ تا ۳۵ گروه خبری رویداد را پوشش می دهند و بیش از ۷۰ دوربین این لحظات را ثبت می کنند.
وی درباره پوشش جشنواره فیلم فجر نیز توضبح داد: امسال هماهنگی با مجتبی امینی دبیر جشنواره انجام گرفت تا بتوانیم جشنواره را پوشش دهیم. امسال تصمیم گرفته شد برنامه های رادیویی، تلویزیونی و سایر برنامه هایی که جشنواره را پوشش می دهند در بعد رسانه ای به صورت متمرکز عمل کنند و از تعدد و تکثر برنامه ها جلوگیری شود. به این ترتیب همه گروه هایی که سال های گذشته به صورت جداجدا به جشنواره می پرداختند امسال متمرکز شدند.
سیدرضی درباره تمایزهای پوشش امسال با دوره‌های گذشته نیز بیان کرد: در معاونت تولید و فنی به کیفیت فنی قاب ها بیشتر توجه شده‌است تا دوربین ها در نقطه بهتری قرار بگیرند و قاب ها و نماهای جذاب‌تری ارایه دهند.
وی در پایان درباره پوشش اختتامیه فیلم فجر نیز عنوان کرد: اختتامیه جشنواره هم امسال طبق سال های پیش از تلویزیون پوشش داده می شود و از روز گذشته تا پاسی از شب چیدمان سالن برج میلاد با تجهیزات و دوربین های مختلفی در حال آماده سازی بوده‌است.


ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>