email
save
کد خبر: ۸۶۶۹
۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۷

افتتاح 1000 پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای

یک هزار پروژه سازمان آموزش فنی‌ و‌ حرفه‌ای کشور با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مهرداد عظیمی رئیس‌ سازمان فنی‌ و‌ حرفه‌ای کشور به‌ صورت سراسری و در قالب ویدیو کنفرانس همزمان در ۳۱ استان کشور افتتاح شد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از مرکز روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفتنی‌ است، افتتاح این پروژه‌ها و طرح‌های مهارتی با هدف توانمندسازی افراد به‌ویژه جوانان جویای کار، در راستای ایجاد و پایداری اشتغال در کشور انجام می‌شود.
 
سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای، متولی ارائه آموزش‌های غیررسمی مهارتی در دو بخش دولتی و خصوصی در ۱۹ گروه هدف متقاضی مهارت‌آموزی در مراکز ثابت دولتی، آموزشگاه‌های آزاد، جوار صنایع، پادگان‌ها، دانشگاه‌ها، زندان‌ها، روستاها و ... است.
 
ارتقای وزن اجتماعی مهارت با تغییر نگاه جامعه و ایجاد جریان ملّی مهارت‌آموزی، توسعه و تضمین کیفیت آموزش‌های مهارتی برای رشد اقتصادی پایدار مطابق با نیاز بازار کار و تحولات فناوری، تربیت نیروی انسانی توانمند و توسعه‌نگر در راستای کاهش زمان انتظار دسترسی به شغل از طریق مهارت، پیشتازی در اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی‌و‌حرفه‌ای و مهارتی؛ بخشی از راهبردها و برنامه پیش‌روی سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور بوده و افتتاح یک هزار پروژه مهارتی نیز در همین راستا انجام شد.ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>