email
save
کد خبر: ۴۳۱۱
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۸

قلعه نویی: از ازبک ها درس بزرگی گرفتیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: از بازی مقابل ازبکستان درس بزرگی گرفتیم تا فوتبال را یک نیمه‌ای نبینیم گفت: بازی خوب و زیبایی بود و گل های خوبی در این بازی زده شد و باید به فوتبال آسیا تبریک بگویم.

به گزارش پرشین خبر؛ امیر قلعه‌نویی پس از تساوی دو بر دو ایران در دیدار خارج از خانه مقابل ازبکستان در مرحله نخست مقدماتی جام‌ جهانی ۲۰۲۶، در خصوص بازی افزود: به تیم ملی ازبکستان و سرمربی آنها تبریک می گویم، چرا که بازی به لحاظ کیفیت و گل‌های زده شده خوب بود.
سرمربی تیم ملی ایران بیان کرد: نفرات ما پس از برتری در نیمه نخست، فکر کردند بازی تمام شده و فوتبال را یک نیمه دیدند. در صورتی‌که بازیکنان ازبکستان در نیمه دوم با قلب‌شان بازی کردند و دلیل به تساوی رسیدن بازی همین بود. ما روی زمین راه رفتیم و آنها با قلب‌شان بازی کردند.
وی گفت: تماشاگرانی که در ورزشگاه بودند و آنهایی که از تلویزیون بازی را دیدند، لذت بردند. این بازی درس بزرگی برای ما بود، چون فوتبال مثل زندگی است. از این بازی درس بزرگی برای جام ملت‌های آسیا گرفتیم که نام‌ها در زمین بازی نمی‌کنند. تیمی برنده است که با قلبش بازی کند.
قلعه‌نویی اظهار داشت: دو بار سرمربی تیم ملی شدم و هر دو بار شرایط تیم ملی از نظر بازیکن خوب بوده است.
وی در پاسخ به این سئوال که روش کی‌ روش را دنبال می کند یا امضای خودش را در تیم ملی دارد؟ عنوان کرد: کی‌ روش مربی بسیار بزرگی است و برای فوتبال ما خیلی زحمت کشید. این سؤال برای من که ۲۲ سال است مربیگری می‌کنم، جالب نیست.

وی گفت: من هم دوبار سرمربی تیم ملی بودم و کلی در ایران جام دارم و در زمان بازیگری خودم قهرمان آسیا شدم و بازیکن تیم ملی بودم. سؤال شما را فنی جواب می‌دهم. آنهایی که سبک نو مربیگری من را می‌شناسند، می‌دانند فلسفه بازی هجومی دارم.
سرمربی تیم ملی ایران، ادامه داد: آمار مربیگری تیم‌های قبلی‌ ما موجود است. تقریبا بیشترین گل زده و رقابت آقای گلی برای تیم من بوده است. چون تا جام ملت‌های آسیا زمان کمی داریم باید با همین بازیکنان جلو برویم.

وی گفت: از بازیکنانم تشکر می‌ کنم، چون از زمانی که آمده‌ام با کیفیت بالایی بازی می‌کنند. اگر این بازی را می‌بردیم دهمین برد ما می‌شد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>