email
save
کد خبر: ۱۴۹۰۱
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۶
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌ اجتماعی:

دعوت از بازنشستگان و مستمری بگیران برای انتخاب بازنشسته نمونه سال

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌ اجتماعی با اعلام برگزاری بیست‌ و دومین جشنواره انتخاب بازنشسته و مستمری‌ بگیر نمونه تأمین‌اجتماعی، از کلیه بازنشستگان و مستمری‌ بگیران این سازمان برای حضور و مشارکت فعال در این جشنواره دعوت کرد.

به‌ گزارش پرشین خبر از روابط‌ عمومی سازمان تأمین‌ اجتماعی، احمد اسفندیاری در این زمینه گفت: این جشنواره مطابق روال سال‌های قبل، در دو سطح استانی و ملی برگزار می‌شود و تمامی مستمری‌بگیران شامل بازنشسته، ازکارافتاده‌کلی و همسر بازمانده اعم از زن و مرد تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی می‌توانند با مطالعه شاخص‌ها و فرم‌های فراخوان که در سایت سازمان به نشانی www.tamin.ir بارگزاری شده است، برای شرکت در این جشنواره، ثبت‌نام کنند.
اسفندیاریوی افزود: از منظر سازمان تأمین‌اجتماعی، تمامی بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز که نقش و سهم آنان در پیشرفت، توسعه و آبادانی میهن اسلامی تردیدناپذیر است؛ نمونه و شایسته تقدیر و تجلیل هستند و انتخاب تعدادی از این عزیزان و تجلیل از آنان در جشنواره‌ای که هر سال از سوی این سازمان برگزار می‌شود، نمادی از ارج‌گزاری این سازمان به خدمات و جایگاه ارزشمند این قشر فرهیخته در جامعه اسلامی است.
اسفندیاری همچنین گفت: در حال حاضر بیش از چهار میلیون نفر به‌عنوان بازنشسته و مستمری‌بگیر از خدمات متنوع سازمان تأمین‌اجتماعی بهره‌مند هستند و سازمان تأمین‌اجتماعی در سال جاری نیز مطابق روال سال‌های پیش و به‌منظور ارج نهادن به جایگاه والای بازنشستگان، بازماندگان بیمه‌شدگان متوفی و ازکارافتادگان تحت پوشش این سازمان، در نظر دارد افراد شاخص و موفق را در بین این عزیزان شناسایی کرده و مورد تقدیر قرار دهد.
اسفندیاری سابقه پرداخت حق‌بیمه در دوران اشتغال، کارآفرینی و ایجاد اشتغال، موفقیت‌های علمی از قبیل تدریس در مراکز آموزشی، پیشرفت‌های تحصیلی دانشگاهی و موفقیت در رقابت‌های فرهنگی، علمی، قرآنی و ورزشی در سطوح مختلف با تائید مراجع ذی‌صلاح را از جمله معیار‌های انتخاب بازنشستگان، همسران بیمه‌شدگان متوفی و ازکارافتادگان نمونه عنوان کرد.
وی افزود: تعداد فرزندان و تربیت فرزندان شایسته از دیگر معیار‌های انتخاب بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه است و داشتن مدارک دانشگاهی، موفقیت در رقابت‌های ورزشی، علمی و هنری از سوی فرزندان نیز در انتخاب بازنشستگان نمونه تأثیرگذار است.
معاون فرهنگی اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی مشارکت در امور عام‌المنفعه، خیریه، جهادی و فرهنگی را از دیگر معیار‌های انتخاب بازنشستگان، همسران بیمه‌شدگان متوفی و ازکارافتادگان نمونه برشمرد.
گفتنی است متقاضیان شرکت در این جشنواره تا روز شنبه ۲۰ تیرماه سال جاری فرصت دارند تا با مراجعه به تارنمای رسمی این سازمان به نشانی www.tamin.ir یا حوزه‌های روابط‌ عمومی و امور فرهنگی شعب تأمین‌ اجتماعی، مدیریت‌های درمان، ادارات کل تأمین‌اجتماعی و همچنین کانون‌های بازنشستگی استان‌ها ثبت‌نام خود را در این جشنواره نهایی کنند.
در بیست‌ودومین جشنواره انتخاب بازنشسته و مستمری‌بگیر نمونه تأمین‌اجتماعی مقرر است از ۲۰۰ نفر از بازنشستگان نمونه در استان‌ها تقدیر شده و از بین آنها ۱۵ نفر به‌عنوان بازنشسته و مستمری‌بگیر نمونه کشوری انتخاب و طی مراسمی با حضور مقامات کشوری تقدیر شوند.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>