کد خبر: ۱۴۸۹۴
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶
براساس آخرین آمار منتشر شده در سامانه کدال مشخص شد:

افزایش صد درصدی سود هر سهم «وتجارت»

افزایش بیش از صددرصدی سود هر سهم بانک تجارت از ۵۰۶ ریال به مبلغ ۱۰۲۴ ریال با تسویه مطالبات این بانک بابت تعهدات ارزی سال‌های ۱۳۹۱-۱۳۹۰ پس از اتمام حسابرسی و تأیید مطالبات توسط بانک مرکزی محقق شد.

به گزارش پرشین خبر از مدیریت روابط‌ عمومی و ارتقای سرمایه اجتماعی بانک تجارت، بر اساس آخرین گزارش منتشر شده در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) و بموجب تسویه مطالبات فوق، سود شناسایی شده برای هر سهم «وتجارت» به ۱۰۲۴ ریال افزایش یافته که این درآمد تماما غیرمشاع است.
از جمله آثار مالی این رویداد مهم می‌توان به بهبود نسبت کفایت سرمایه بانک از ۴.۶ به ۶.۰۹ درصد اشاره کرد؛ این در حالی است که با توجه به برنامه افزایش سرمایه بانک، عدد کفایت سرمایه در پایان سال ۱۴۰۳ به ۸ درصد خواهد رسید، اتفاقی که افزایش توان توزیع سود نقدی، به بالاتر از ۱۰ درصد را به دنبال خواهد داشت.
این اتفاق مثبت همچنین افزایش حدود نظارتی از جمله افزایش توان اعطای تسهیلات و به تبع آن افزایش سودآوری بانک را در پی دارد.
کاهش نسبت قیمت به سود هر سهم (P/E) از دو و نیم درصد به یک و دو دهم درصد را می‌توان یکی دیگر از آثار این رویداد دانست. باتوجه به اینکه تسویه مطالبات بانک به‌صورت نقدی انجام می‌شود، ورود نقدینگی حداقل به میزان ۱۹۰ هزار میلیارد ریال را در پی خواهد داشت که آثار درآمدی ناشی از ورود این نقدینگی، حداقل ۶۰ هزار میلیارد ریال درآمد در سال برای این بانک است.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>