email
save
کد خبر: ۱۳۵۷۴
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۶

مرتضوی: جوانی جمعیت از مولفه های اقتدار ملی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که، جوانی و پویایی جمعیت یکی از مولفه‌های بارز اقتدار ملی محسوب می‌شود گفت: کشور‌هایی که دارای این عنصر باشند به خلاقیت‌های متنوعی می‌رسند و اثرگذاری آنان بر جهان منحصر به فرد خواهد بود.

به گزارش پرشین خبر از مرکز روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در سومین نشست قرارگاه جوانی جمعیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سیاست‌های غلط گذشته و عدم توجه به نیازمندی‌های راهبردی کشور، اظهار داشت: چندین سال با بحران جوانی جمعیت مواجه بودیم.
مرتضوی اظهار داشت: در دو سال اخیر اقدامات ارزشمندی در دولت مردمی شکل گرفته و شاهد توقف کاهش نرخ زاد و ولد پس از چندین سال هستیم.
وزیر رفاه گفت: اقدام مجلس در تصویب قانون جوانی جمعیت اقدامی راهبردی و انقلابی بود و نقشه راهی برای تعالی کشور گشود.
وی با تبیین نقش رسانه‌ها در جوانی جمعیت کشور، افزود: رسانه‌ها به عنوان یک پدیده جریان‌ساز و فرهنگ‌ساز، نقشی بسیار پررنگ و اساسی در تحقق سیاست جوانی جمعیت دارند.
مرتضوی با بیان اینکه جمعیت جوان اساس توسعه و آبادانی هر جامعه است و باید حفظ و صیانت شود، گفت: بی‌شک حضور مسئولانه همه دستگاه‌ها و درک درست از شرایط موجود و آینده ایجاب می‌کند حمایت و اجرای دقیق قانون جوانی جمعیت در راس امور و اولویت مهم قرار بگیرد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>