email
save
کد خبر: ۱۳۵۳۰
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۲
هرمزی:

ساخت ۴۹ کیلومتر مترو در ۳۲ ماه اخیر

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در ۳۲ ماه مدیریت شهری ۴۹ کیلومتر به مسیر متروی تهران اضافه و ۱۸ ایستگاه مترو تحویل مردم تهران شده است.

به گزارش پرشین خبر، آئین آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۹ مترو تهران چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مسعود درستی مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه و جمعی از مدیران شهری در منطقه ۲۲ تهران برگزار شد.

محسن هرمزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ابتدای این برنامه با بیان اینکه پروژه امروز طبق وعده‌های گذشته زیر بار بردن خطوط جدید است، گفت: امسال با کمک متروی تهران خط ۹ را آغاز خواهیم کرد و در دو هفته آینده شاهد آغاز ساخت خط ۱۱ خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه توسعه مترو تهران ۵۰۰ کیلومتر مسیر و ۳۳۰ ایستگاه است، گفت: روش تأمین مالی متفاوت بود، اما امروز با گذشته فرق می‌کند. پیرامون روش تأمین مالی در خطوط ۸، ۱۰ و ۹ مسیر تازه‌ای را پیش خواهیم برد و به صورت مشخص با پیمانکار چینی روش تأمین منابع مالی به این صورت است که آورده مالی تا درصدی توسط خود پیمانکار انجام خواهد شد و بعد از تجهیز کارگاه و پیشرفت ۵ درصدی پروژه این مرحله ادامه خواهد داشت.

هرمزی ادامه داد: ظرفیت بخش خصوصی توأمان با قرارگاه خاتم پای کار ما آمده است. در ۳۲ ماه مدیریت شهری ۴۹ کیلومتر به مسیر متروی تهران اضافه و ۱۸ ایستگاه مترو تحویل مردم تهران شده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در موضوع تأمین واگن نیز به جز قرارداد ۷۹۱ واگن قرارداد ۱۱۳ دستگاه قطار ملی را در پیش گرفتیم و ۲ رام قطار را در سال جاری تحویل خواهیم داد، تصریح کرد: امسال را بهار حمل و نقل نام گذاری کردیم و شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

وی در پایان گفت: در یک مبدا تاریخی هستیم و با کمک دولت و شهرداری تهران پروژه برقی سازی حمل و نقل تهران را با قوت پیش خواهیم برد و آیندگان در این باره قضاوت خواهد کرد.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>