email
save
کد خبر: ۱۳۴۶۵
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۶

عرضه ۱۸۲ هزار خانه خالی به بازار مسکن

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از شناسایی ۱۲۰ هزار خانه خالی در دو سال گذشته برای پرداخت مالیات خبر داد و گفت: با پیامک‌های وزارت راه و شهرسازی ۱۸۲ هزار خانه خالی نیز در بازار مسکن عرضه شد.

به گزارش پرشین خبر از وزارت راه و شهرسازی، ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص روند شناسایی خانه‌های خالی و معرفی مالکان به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات، گفت: بر اساس تکلیف قانونی برای ساماندهی بازار مسکن، خانه‌های خالی از طریق الزام به ثبت مالکیت در سامانه ملی املاک و اسکان شناسایی شد.
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن توضیح داد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده بیش از ۱۲۰ هزار خانه خالی محرز شناسایی شد که با معرفی این واحد‌ها به سازمان امور مالیاتی برای تمامی مالکان آنها برگه تشخیص صادر شده است و فرآیند مالیات ستانی از این واحد‌ها آغاز خواهد شد.
نوروزی در خصوص روند شناسایی این واحد‌های خالی گفت: با شناسایی اولیه از خانه‌های خالی ۹ میلیون پیامک به مالکان واحد‌های خالی شناسایی شده ارسال شد. همچنین با تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی با تمام افرادی که بیش از ۳ خانه در اختیار داشتند تماس گرفته شد.
وی ادامه داد: با بیش از ۳۰۰ شرکت حقوقی که گزارش خانه خالی از آنها داشتیم نامه نگاری شد و تذکرات لازم به این شرکت‌ها داده شد.
نوروزی تصریح کرد: راهکار‌های اتخاذ شده توسط وزارت راه و شهرسازی منجر به آن شد تا ۱۸۲ هزار واحد مسکونی که در مرحله اول در سامانه املاک و اسکان خالی شناسایی شده بود به بازار مسکن در قالب اجاره و یا خرید عرضه شود.
وی گفت: اخذ مالیات توسط دولت با رویکرد تنظیم‌گری است نه درآمدزایی و با هدف مقابله با محتکران مسکن و افزایش عرضه واحد‌های مسکونی خالی انجام می‌شود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>