email
save
کد خبر: ۱۳۴۱۵
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۵

واکنش حماس به اظهارات جنجالی سناتورآمریکایی درباره تهدید اتمی غزه

جنبش مقاومت اسلامی حماس به اظهارات لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی که خواستار بمباران غزه با بمب اتم شده بود، واکنش نشان داد.

به گزارش پرشین خبر، رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان در دویست و بیستمین روز جنگ، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد و نگرانی‌ها از شکست این رژیم در غزه موجب شده برخی سناتور‌های جنگ طلب از سر استیصال نظامی و سیاسی به اظهارات غیراصولانه و تهدید اتمی علیه مقاومت در غزه بپردازند.

پایگاه خبری الجزیره دوشنبه شب به نقل از جنبش حماس گزارش داد: اظهارات تکان دهنده‌ای که در آن سناتور لیندسی گراهام پیشنهاد کرد که اشغالگران فاشیست، غزه را با بمب اتمی مورد حمله قرار دهند، نشان دهنده عمق سقوط اخلاقی است که او به آن رسیده است.

حماس تصریح کرد: ما این درخواست‌ها و مواضع را که در چارچوب وفاداری به اشغالگر فاشیست است و صاحبان آنها را در جنگ کشتار دسته جمعی شریک می‌کند، محکوم می‌کنیم.

گراهام در گفتگو با ان‌بی‌سی نیوز ادعا کرده بود: «حماس مقصر تلفات غیرنظامیان است و از اسرائیل می‌خواهیم تا زمانی که پیروزی قاطع کسب نشده، مهم نیست به چه قیمتی، اما به مبارزه ادامه دهد.»

او افزود: «زمانی که ما به عنوان یک ملت پس از بندر پرل هاربر با ویرانی مواجه شدیم و در حین جنگ با آلمانی‌ها و ژاپنی‌ها بودیم، تصمیم گرفتیم که با بمباران هیروشیما و ناگازاکی توسط تسلیحات هسته‌ای به جنگ پایان دهیم؛ بنابراین اسرائیل باید هر کاری برای بقای خود به عنوان طرف یهودی انجام دهد.»

اگرچه گراهام علناً خواستار استفاده از تسلیحات هسته‌ای در غزه نشده، اما او قیاس جنجال‌برانگیزی را مبنی بر بمباران هیروشیما توسط آمریکا درباره حمله رژیم صهیونیستی در نوار غزه مطرح کرد.

ارسال نظر