email
save
کد خبر: ۱۳۳۰۲
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۱

ورود ۱۳ هزار پیشخوان برای تبدیل مجوز‌ها

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت: ۱۳ هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور برای تبدیل مجوز‌های خود و ارائه خدمات تبدیل مجوز برای سایر رسته‌های فعالیت اقتصادی دارای مجوز وارد عمل شدند.

به گزارش پرشین خبر؛ سید امیر سیاح رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت: ۱۳ هزار دفتر پیشخوان برای تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا به کمک درگاه ملی مجوز‌ها آمدند تا فرایند تبدیل مجوز‌های کسب و کار تسریع شود.

وی گفت: اصل بر این است که صاحبان مجوز کسب و کار بتوانند با گوشی تلفن همراه خود نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند، اما تلاش کردیم تا با همکاری دفاتر پیشخوان فرایند تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا را برای آن دسته از افرادی که نمی‌توانند خودشان مجوز الکترونیکی دریافت کنند را مهیا نماییم.
رییس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار افزود: متقاضیان می‌توانند از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان با هزینه حدود ۳۰ هزار تومانی نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند. وی با بیان اینکه تا صبح امروز (یکشنبه ۲۳ اردیبهشت) بیش از ۶۵۰ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است، تصریح کرد: روز گذشته ۱۰۰ هزار ورودی به درگاه ملی مجوز‌ها برای ثبت و صدور شناسه یکتا داشتیم، اما به طورقطع میزان ورود به درگاه ملی مجوز‌ها برای دریافت شناسه یکتا از این پس بیشتر خواهد شد.
رییس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر تسریع تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا اظهار کرد: تا ۲۵ اردیبهشت نیمی از مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا تبدیل می‌شود، اما تقاضا داریم تمام دارندگان مجوز‌های کسب و کار در اسرع وقت نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند.
رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار تصریح کرد: تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا امکان نظارت پسینی و قانونی بر کسب و کار‌ها ایجاد می‌کند. سیاح با بیان اینکه خدمات حاکمیتی برای آن دسته از صاحبان مجوز که شناسه یکتا دریافت نکنند به تدریج قطع می‌شود، خاطرنشان کرد: تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا منجر به شناسایی فعالیت‌های اقتصادی زیرزمینی می‌شود. شناسایی و حذف فعالیت‌های غیرقانونی منجر به حفظ سهم بازار فعالان اقتصادی دارای مجوز و رسمی می‌شود.


تبدیل مجوز‌های کاغذی در دفاتر پیشخوان

دبیر کل کانون انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی کشور درباره ارائه خدمت به متقاضیان دریافت شناسه یکتا در دفاتر پیشخوان گفت: ۱۳ هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور دو اولویت برای اجرای قانون تسهیل و تبدیل مجوز کاغذی به شناسه یکتا دارند.
علی فلاح افزود: ۱۳ هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور باید ابتدا نسبت به تبدیل مجوز کاغذی خود به شناسه یکتا اقدام کنند و سپس به متقاضیان دریافت شناسه یکتا ارائه خدمت کنند.
وی ادامه داد: مجوز ارائه خدمت به متقاضیان دریافت شناسه یکتا در دفاتر پیشخوان از سوی سازمان تنظیم مقررات صادر شده است و متقاضیان دریافت شناسه یکتا می‌توانند به این دفاتر مراجعه کنند.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>