کد خبر: ۱۳۰۴۰
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۰
از ابتدای سال جاری تا ۱۸ اردیبهشت؛

تامین ۱۵۰ میلیون دلاری ارز خدماتی برای متقاضیان

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: از اول فروردین ماه تا هیجدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، ۶ میلیارد و ۲۵۱ میلیون دلار ارز برای واردات کالا‌های اساسی، دارو، کالا‌های تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ اصغر بالسینی در این خصوص افزود: برای کالا‌های اساسی یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار، برای کالا‌های تجاری و بازرگانی مبلغ ۳ میلیارد و ۵۷۷ میلیون دلار و برای خدمات ۱۵۰ میلیون و برای واردات در مقابل صادرات یک میلیارد و ۶۴ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت. 
بالسینی بیان داشت: برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی یک میلیارد و ۲۶۹ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۱۹۱ میلیون دلار و در مجموع یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز پرداخت شد.
سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: تامین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو» معادل ۶۳۴ میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل ۳۶۴ میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل ۲۶۱ میلیون دلار، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل ۲۲۶ میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل ۲۳۳ میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه‌های صنایع همچنین به ترتیب ۳۱۳، ۴۳، ۲۴۵، ۱۴۱ و ۷ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز هیجدهم اردیبهشت ماه سال جاری دریافت کرده اند. 
علاوه بر این گروه ها، یک میلیارد و ۸۵۹ میلیون دلار ارز نیمایی و ۳۱۵ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.
وی گفت: تاکنون بیست و چهار حراج شمش طلا در این مرکز انجام شده و در مجموع نیز بیش از ۳.۵ تن طلا به فروش رسیده است. در آخرین حراج از مجموع ۴۱۰ کیلوگرم طلای عرضه شده ۳۱۹ کیلو گرم با میانگین قیمت ۴ میلیارد و ۴۴۳ میلیون تومان به فروش رسید. 
گفتنی است، در روز ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در تالار اسکناس ارز مرکز مبادله ایران، دلار با نرخ ۴۴ هزار و ۷۸۳ تومان، یورو با نرخ ۴۸ هزار و ۲۲۵ تومان و درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۱۹۴ تومان مورد مبادله قرار گرفت. به همین ترتیب تالار حواله ارز، شاهد مبادله دلار با نرخ ۴۱ هزار و ۸۱۴ تومان، یورور با نرخ ۴۵ هزار و ۲۷ تومان و درهم با نرخ ۱۱ هزار و ۳۸۵ تومان بود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>