email
save
کد خبر: ۱۱۰۸۴
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵
سازمان هواشناسی هشدار داد؛

احتمال آبگرفتگی معابر و خسارت به محصولات کشاورزی به دنبال بارش ها

سازمان هواشناسی کشور نسبت به فعالیت سامانه بارشی و احتمال آبگرفتگی معابر و خسارت به محصولات کشاورزی از بعد از ظهر امروز هشدار داد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ بر اساس هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی کشور، فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه موجب بارش باران، رعدوبرق، در ارتفاعات و نواحی سردسیر برف، وزش بادشدید، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد تگرگ و در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها همراه با مه خواهد شد.
بارش‌ها روز شنبه نیمه شمالی اردبیل، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، شمال شرق آذربایجان شرقی، شرق کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان و ارتفاعات استان فارس را در بر می‌گیرد.
یک‌شنبه نیز استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، نیمه شمالی استان‌های فارس و کرمان، جنوب یزد، ارتفاعات استان‌های تهران، سمنان، البرز و گیلان و مازندران با این شرایط جوی همراه خواهند شد.
دوشنبه گستره بارش‌ها به چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس، کرمان، ارتفاعات هرمزگان، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات استانهای البرز، تهران، سمنان و مازندران می‌رسد.
احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه، وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی و کاهش دید به ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به نهال و محصولات کشاورزی پیش‌بینی شده است.
سازمان هواشناسی به احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر توصیه کرده است.
آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی در این شرایط ضروری است.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>