کد خبر: ۱۱۰۳۶
۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۰

هر اونس طلا ۲۲۱۲ دلار شد

بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی دقایقی پیش با ثبت ۲ هزار و ۲۱۲ دلار و ۸۰ سنت، ضمن رسیدن به رکورد تاریخی جدید، سومین رکوردشکنی خود در یک ماه اخیر را به ثبت رساند.

به گزارش پرشین خبر؛ بهای هر اونس طلا در بازار‌ها جهانی امروز پنجشنبه ۹ فروردین بار دیگر وارد کانال ۲۲۰۰ دلاری شد و به رکورد تاریخی جدیدی رسید. حوالی ساعت ۱۵ امروز به وقت تهران، بهای هر اونس طلا به ۲ هزار و ۲۱۲ دلار و ۸۰ سنت رسید که بالاترین رکورد تاریخی فلز زرد به شمار می‌رود.
رکوردشکنی قبلی طلا، درست یک هفته پیش رخ داد جایی که این فلز گران بها برای اولین بار کانال ۲۲۰۰ دلاری را فتح کرد و به ۲ هزار و ۲۰۷ دلار به ازای هر اونس رسید.

روند صعودی بهای طلا در بازار‌های جهانی از حدود ۶ ماه پیش آغاز شد؛ جایی که این فلز پس از کاهش قیمت و رسیدن به حدود ۱۸۲۰ دلار به ازای هر اونس، روند صعودی را آغاز کرد و طی دو ماه به بیش از ۲ هزار و ۲۰ دلار رسید.

پس از آن به مدت حدود ۳ ماه بهای طلا در بازار‌های جهانی در حوالی همین رقم در نوسان بود. درست یک ماه پیش رشد جهشی بهای طلای جهانی آغاز شد تا جایی که بهای هر اونس طلا از حدود ۲ هزار و ۴۰ دلار در روز پجنشبه ۱۰ اسفند به رکورد تاریخی امروز خود رسید. افزایش حدود ۱۷۰ دلاری بهای هر اونس طلا در بازار‌های جهانی، رشد حدود ۸.۵ درصدی را طی تنها یک ماه نشان می‌دهد.
انتشار داده‌های ضعیف از اقتصاد آمریکا و تضعیف شاخص جهانی دلار در اثر این اطلاعات، یکی از مهمترین عوامل جهش بهای طلا در بازار‌های جهانی بوده است.
رکوردشکنی‌ها پی در پی بهای جهانی طلا، بازار داخلی فلز زرد را هم تحت تاثیر قرار داده به گونه‌ای که قیمت هر سکه طرح جدید از حدود ۳۴ میلیون تومان در روز ۱۰ اسفند سال گذشته، به حدود ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در روز جاری رسانده است. همچنین بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در روز ۱۰ اسفند به ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در روز جاری رسیده است.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>