email
save
کد خبر: ۱۰۹۹۰
۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۲

بذرپاش: رفع نقاط پر حادثه از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است

وزیر راه و شهر سازی در بازدید هوایی معاون اول رئیس جمهور از محور‌های مواصلاتی تهران به مازندران از جمله جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در محور‌های شمالی کشور، رفع نقاط پر حادثه را از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ مهرداد بذرپاش امروز در بازدید هوایی محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور از محور‌های مواصلاتی تهران به مازندران با بیان اینکه انجام این حجم از سفر‌های نوروزی در آرامش و امنیت کامل در سایه تلاش همه مجموعه‌ها و بخش‌های مرتبط انجام شده است، گفت: رفع نقاط پر حادثه از اولویت‌های جدی دولت است و طی مدت اخیر بخش زیادی از نقاط پرحادثه اصلاح شده که یک رکورد است.
در این بازدید هوایی، وزیر راه و شهرسازی گزارش دقیقی از وضعیت پروژه‌های افتتاح شده و یا در حال اجرا ارائه داد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: سال گذشته ۸۸۷ نقطه حادثه خیز شناسایی شده است که ۷۲۵ نقطه آن رفع خطر شده و به تایید پلیس راهور هم رسیده است.
بذرپاش اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ حدود ۵۸ درصد رشد ترانزیت جاده‌ای داشته‌ایم که این رشد بسیار قابل توجه است.
بنابر این گزارش در این برنامه، قطعات و مسیر‌های باقی مانده آزادراه تهران-شمال و گره‌های ترافیکی موجود در این مسیر و همچنین وضعیت تسهیل عبور ومرور مسافران نوروزی پس از افتتاح مسیر رفت آزادراه منجیل-رودبار مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین در این بازدید معاون اول رئیس جمهور بر اهمیت ایمنی راه‌ها تأکید کرد و افزود: تصمیمات خوبی از ابتدای دولت سیزدهم برای رفع نقاط پرحادثه جاده‌ها اتخاذ شد و خوشبختانه تا امروز بیش از ۵۰ درصد اهداف تعیین شده در رفع نقاط پرحادثه محقق شده است.
مخبر با تأکید بر اینکه باید تمام تلاش خود را بکار بگیریم تا تمامی نقاط پرحادثه که توسط وزارت راه و پلیس مورد توافق قرار گرفته و صورتجلسه شده است را تا پایان سال رفع و اصلاح کنیم، اظهار کرد: گزارش‌های کارشناسی گویای این حقیقت است که بیشتر تصادفات و حوادث رانندگی مربوط به عامل انسانی و بی احتیاطی رانندگان است که ضرورت دارد مقررات و قوانین بازدارنده در این خصوص تصویب شود و دولت نیز خود را موظف می‌داند که منابع مالی مرتبط با این برنامه‌ها را تأمین کند.
وی افزود: دولت سیزدهم در صحنه کار و فعالیت حضور دارد و امیدواریم با تلاش همه بخش‌ها و با روحیه جهادی بتوانیم سال آینده شاهد گزارش‌های بهتر در کاهش هر چه بیشتر حوادث رانندگی و تلفات باشیم.
مخبر با اشاره به گزارش‌های ارائه شده مبنی بر کاهش تلفات رانندگی در نوروز امسال بیان، کرد: اینکه میزان تلفات تاکنون ۲۸ درصد کاهش داشته یک موفقیت و دستاورد است و باید به همه دست اندرکاران خسته نباشید بگوییم، اما نکته مهمتر این است که حتی یک تلفات و کشته در جاده‌ها نیز قابل تحمل و پذیرفته نیست و اینکه خانواده‌های جانباختگان حوادث ترافیکی در این ایام عزادار شوند موضوعی دردناک و دشوار است.
معاون اول رئیس جمهور با بالگرد عازم شهرستان چالوس شد و ضمن بازدید از این مسیر‌های مهم مواصلاتی و همچنین قطعه چهارم آزادراه تهران-شمال، در جلسه‌ای به بررسی وضعیت گلوگاه‌های ترافیکی در این استان پرداخت.
مخبر در این جلسه تاکید کرد: مصمم هستیم با همیاری همه دستگاه‌ها به زودی منابع توسعه و استفاده از فاز‌های بعدی آزادراه تهران شمال فراهم شود.
همچنین در این جلسه مقرر شد تا زمان بهره برداری کامل از آزادراه تهران شمال، به فوریت با تامین منابع از طرق مختلف، مسیر‌های قدیمی تعریض و بهینه سازی شده تا عبور و مرور در این مناطق در زمان اوج ترافیک تسهیل شود.
مخبر در ادامه با حضور در میان عوامل دستگاه‌های مسئول در سفر‌های نوروزی از جمله پلیس، راهداری، هلال احمر، اورژانس و... از تلاش‌های شبانه روزی آن‌ها برای تسهیل سفر‌های مردم و خدمات دهی مناسب به مسافران قدردانی کرد.
وی همچنین در گفتگو با برخی از مسافران عبوری وضعیت مسیر و نحوه خدمات دهی دستگاه‌های اجرایی در این ایام را جویا شد و برای آنان در ادامه سفر آرزوی صحت و سلامت کرد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>