email
save
کد خبر: ۱۰۹۸۸
۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶
کارشناس هواشناسی اعلام کرد:

ادامه فعالیت سامانه بارشی در ۷ استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط از استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، کرمان، گلستان، ارتفاعات البرز شرقی و شمال هرمزگان خبر داد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ امین حسین نقشینه در گفتگویی وضعیت جوی و آب‌ وهوای امروز سه‌ شنبه ۷ فروردین و روز‌های آتی را تشریح کرد و گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط از استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، کرمان، گلستان، ارتفاعات البرز شرقی و شمال هرمزگان تداوم می‌یابد و این سامانه به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

کارشناس هواشناسی ادامه‌داد: از بعدازظهر امروز تا پایان هفته با گذر متناوب امواج تراز میانی جو، بارش باران در برخی نقاط رخ می‌دهد و امروز مناطقی از شمال غرب و فردا علاوه بر آن، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان‌شمالی بارش و کاهش نسبی دما خواهند داشت.
به گفته نقشینه، پنجشنبه در برخی نقاط از مرکز و شمال شرق، رگبار پراکنده و بارش برف در نقاط مرتفع رخ می‌دهد و جمعه در برخی نقاط از مرکز، شرق، شمال شرق و جنوب شرق بارش پراکنده خواهد داشت.
وی افزود: از روز شنبه در شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی بارش آغاز می‌شود.
کارشناس هواشناسی گفت: امروز در سواحل دریای خزر افزایش دما و فردا کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.
نقشینه با بیان اینکه امروز خلیج‌فارس مواج و متلاطم می‌شود، افزود: فردا خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد شد.
کارشناس هواشناسی تأکید کرد: تهران امروز و فردا وزش باد دارد که در برخی ساعات شدید می‌شود.
فردا گاهی بارش‌های پراکنده و روز پنجشنبه افزایش ابر و گاهی رگبار در تهران خواهیم داشت.
وی ادامه‌ داد: بیشینه دما امروز و فردا به ۱۵ درجه می‌رسد و کمینه دما نیز امروز در مهرآباد ۷ درجه ثبت شد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>