email
save
کد خبر: ۱۰۹۰۷
۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۷
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

بارش پراکنده در غرب، شمال غرب و ارتفاعات البرز

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش پراکنده در برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: برای روز‌های آینده با ورود سامانه بارشی جدید به کشور بارندگی شدید و سیلابی در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پرشین خبر؛ کبری رفیعی در گفتگویی وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: امروز در مناطقی از غرب، شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش پراکنده رخ می‌دهد و این موج عصر امروز از کشور خارج می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید از فردا و از سمت غرب به کشور خبر داد و افزود: با ورود سامانه بارشی، مناطق غربی و جنوبی درگیر می‌شوند و در استان‌های کرمان، غرب هرمزگان، یزد و اصفهان بارندگی آغاز می‌شود که در مناطق جنوبی‌تر همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ و در مناطق مرتفع و کوهستانی به شکل برف است.
رفیعی توضیح داد: یکشنبه شدت بارش‌ها برای استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و خوزستان، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام پیش بینی شده است. همچنین دوشنبه علاوه بر آنکه فعالیت سامانه بارشی گسترده‌تر می‌شود، شدیدتر نیز خواهد شد.
به گفته وی، برای روز دوشنبه به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان در بیشتر مناطق کشور بارندگی پیش بینی شده است که شدت بارش‌ها با هشدار سطح نارنجی برای دوشنبه مربوط به چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان، خوزستان، لرستان، ایلام و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی است.
کارشناس سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر، بالاآمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب و کولاک برف در مناطق کوهستانی استان‌های پربارش، احتمال سقوط بهمن در دامنه‌های برف‌گیر، احتمال برخورد صاعقه، رانش زمین، ریزش سنگ در مناطق کوهستانی و خسارت به سازه‌های موقت به ویژه چادر‌های مسافرتی هشدار داد.
رفیعی افزود: یکشنبه جنوب‌غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز و دوشنبه و سه‌شنبه، دامنه‌های جنوبی البرز و شرق کشور وزش باد شدید دارند.
وی ادامه داد: دوشنبه و چهارشنبه آب‌های دریای خزر و یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس مواج و متلاطم است.
وی گفت: تهران گاهی وزش باد دارد. بیشینه دما ۲۱ و کمینه دما ۱۲ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>