email
save
کد خبر: ۱۰۸۹۶
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۰

رونق گردشگری عشایری با اجرای طرح نوروزگاه

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به این که، امسال نوروزگاه‌های عشایری به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و به لحاظ گردشگری و اقتصادی به عشایر کمک خواهد شد گفت: امسال به صورت ویژه‌تری طرح نوروزگاه‌ها با هدف معرفی زیست‌ بوم عشایر در نقاط مختلف کشور درحال برگزاری است و مسافران با زیست بوم عشایر آشنا می‌شوند.

رونق گردشگری عشایری با اجرای طرح نوروزگاه

به گزارش پرشین خبر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ شایان نادری در خصوص برپایی نوروزگاه‌های عشایر و استقبال مردم از آنها، اظهار داشت: عشایر در این نوروزگاه‌ها علاوه بر این که زیست‌بوم خود را به مسافران معرفی می‌کنند، فروش محصولات نیز دارند و تولیدات خود را عرضه می‌کنند که هم به لحاظ گردشگری و هم به لحاظ اقتصادی به عشایر عزیز کمک خواهد شد.
نادری همچنین از تامین نهاده دامی مورد نیاز عشایر کشور در سال جدید خبر داد و گفت: تامین نهاده‌های دامی عشایر در اولویت کاری سازمان قرار دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی اضافه کرد: با عنایت رئیس جمهور در این زمینه، نهاده‌های خوبی تامین شده و به سهولت در اختیار تولیدکنندگان عشایری قرار می‌گیرد.
رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین در بازدید از کارخانه تولید خوراک دام تعاونی عشایری گرمسار با اشاره به تاثیر این واحد تولیدی در روند تولید و زندگی عشایر، اظهار کرد: ایجاد تنوع در تولید نهاده‌های دامی عشایر، موجب جهش تولید گوشت قرمز در کشور می‌شود.
نادری اولویت فعالیت‌های سازمان را رفع نیاز عشایر به نهاده‌های دامی عنوان کرد و افزود: در سال جدید مشکلی در تامین نهاده دامی وجود ندارد و به سهولت در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.

 

ارسال نظر