email
save
کد خبر: ۱۰۸۲۲
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷

فعالیت پست تهران در روزهای پایانی سال و تعیطلات نوروز اعلام شد

مدیر کل پست استان تهران گفت: با توجه به افزایش حجم مرسولات در روز‌های پایانی سال برنامه ریزی ویژه‌ای را در این ایام برای واحد‌های پستی داریم از آن جمله می‌توان به فعالیت باجه‌های مرکزی قبول در مناطق پستی ششگانه تا ساعت ۱۸ اشاره کرد.

به گزارش پرشین خبر؛ عبدالرضا جنتی عطائی مدیرکل پست استان تهران درباره عملکرد پست در روز‌های آخر سال اظهار کرد: شرایط پست به عنوان یک شرکت خدماتی به خصوص در ایام منتهی به پایان سال از نظر حجم مرسولات و مبادلات پستی در سراسر کشور رو به افزایش است که در تهران هم از این امر مستثنی نبوده و شاید ترافیک مرسولات بیشتر از سراسر کشور باشد.
وی افزود: به دلیل اینکه ما هر سال با این موضوع روبه رو هستیم برنامه ریزی ویژه‌ای را در اسفند ماه برای واحد‌های پستی داریم به طور مثال در ۶ منطقه پستی باجه‌های قبول تا ساعت ۶ بعد از ظهر فعالیت می‌کنند. همچنین در سطح استان دفاتر پیشخوان و واحد‌های پستی دیگری هم هستند، اما باجه‌های مرکزی ۶ منطقه و باجه‌های درجه یک دولتی تا ساعت ۱۸ فعالیت می‌کنند. در تعطیلات نوروز هم به جز یکم فروردین که تعطیلی سراسری شبکه پست است بقبه ایام کشیک‌های باجه قبول را داریم.
مدیرکل پست استان تهران اضافه کرد: کارکنان پست در بخش توزیع فشرده‌تر و فعال‌تر در سراسر استان آماده هستند به گونه‌ای که روز ۲۹ اسفند در بخش توزیع ۱۰۰ درصد کارکنان پستی فعال هستند. باجه‌های معطله را از این نظر که ممکن است شهروندان در خانه برای تحویل مرسوله نباشند، این امکان را فراهم کردیم که نیرو‌های بیشتری در باجه‌های معطله مستقر باشند تا درصورتی که مردم به این باجه‌ها مراجعه کردند بتوانند مرسولات خود را تحویل بگیرند.
جنتی عطائی در ادامه گفت: از مردم درخواست می‌کنم ارسال مرسولات خود را به روز‌های پایانی سال موکول نکنند؛ اما همکاران من در سراسر استان به صورت تمام وقت آمادگی این را دارند که پاسخگوی درخواست‌های شهروندان باشند.
مدیرکل پست استان تهران درباره نحوه پیگیری آسیب دیدگی مرسولات پستی توضیح داد: اگر گیرنده مرسوله در زمان تحویل متوجه آسیب دیدگی مرسوله خود شد می‌تواند آن را تحویل نگیرد، اما اگر پس از تحویل متوجه این موضوع شد با هماهنگی نامه رسان می‌تواند به یکی از واحد‌های پستی نزدیک خود مراجعه و غرامت دریافت کند، اما اگر این موضوع در روز‌های منتهی به پایان سال رخ دهد ممکن است به دلیل حجم کار به روز کاری بعد یا سال بعد موکول شود.
وی در ادامه گفت: تمام تلاش ما در شبکه پستی این است که توزیع ۱۰۰ درصدی و به روز را داشته باشیم، اما به دلیل حجم زیاد مرسولات در روز‌های پایانی سال درخواست می‌شود، شهروندان در دریافت مرسولات خود صبوری کنند.
جنتی عطائی در خصوص مدت زمان تحویل مرسوله پستی گفت: مدت زمان تحویل مرسولات بستگی به نوع سرویس پیشتاز، سفارشی، ویژه دارد، اما در مراکز استان‌ها به محض اینکه مرسوله وارد استان بشود نهایتا ظرف روز جاری یا ۲۴ ساعت بعد توزیع خواهد شد که امری طبیعی است، اما شاید به دلیل حجم کاری با کمی تأخیر انجام شود.
مدیرکل پست استان نهران افزود: نکته قابل توجه این است زمانی که نامه رسان اقدام به تحویل مرسوله می‌کند ممکن است از ساعت اولیه روز اقدام به تحویل کرده باشد، اما به دلیل عدم دریافت توسط صاحب مرسوله دیگر آن روز همکار پستی اقدام به تحویل نمی‌کند و روز بعد مراجعه می‌کند و در صورتی که برای بار دوم هم مرسوله دریافت نشود، به باجه‌های معطله منتقل می‌شود.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>