کد خبر: ۱۰۷۳۹
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹
اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور:

مزایای تسریع در اقدامات مربوط به صورتحساب های خرید

سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای، مزایای تسریع در اقدامات مربوط به صورتحساب‌های خرید را اعلام کرد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از رسانه مالیاتی ایران؛ بر اساس اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور، هر چه ثبت صورتحساب در سامانه زودتر صورت گیرد، زمان برای تأیید و در نتیجه بهره گیری از اعتبار خرید بیشتر خواهد بود.

اطلاعیه شماره ۲۵ - مزایای تسریع در اقدامات مربوط به صورتحساب‌های خرید
با عنایت به مفاد ماده ۳ قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، مشمولین عضو سامانه مؤدیان موظفند اظهارنامه پیش فرض ارزش افزوده دوره چهارم سال ۱۴۰۲ را که توسط سازمان امور مالیاتی کشور و با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه مودیان تهیه شده را بر اساس اطلاعات خارج از سامانه تکمیل و مسترد نمایند؛ با توجه به فرصت ۲۱ روزه صدور صورتحساب الکترونیکی تا ثبت در سامانه مودیان، خریداران محترم قبل از اقدام به تکمیل فرم اظهارنامه و مسترد نمودن آن، ضروری است جهت بهره مندی از مواهب و مزایای قانون، نکات ذیل را مد نظر قرار دهند:

*با توجه به مهلت ۲۱ روزه صدور تا ثبت صورتحساب‌های الکترونیکی در سامانه مؤدیان، هر چه ثبت صورتحساب در سامانه دیرتر صورت گیرد زمان برای تأیید و در نتیجه بهره گیری از اعتبار خرید کمتر خواهد بود؛ لذا ترغیب فروشنده جهت تسریع در ثبت صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان پس از صدور صورتحساب الکترونیکی، امری ضروری است.

*تأیید صورتحساب‏های درج شده در کارپوشه خریدار، باعث می‌شود تا اعتبار این صورتحساب‌های الکترونیکی برای خریدار با رعایت ماده ۹ قانون پایانه ‏های فروشگاهی و سامانه مودیان، مورد تایید بوده و قابل رسیدگی نباشد. بدیهی است، صورتحساب‏های خارج از سامانه مورد حسابرسی قرار خواهد گرفت.

*در صورتی‏که خریدار حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ نسبت به تایید صورتحساب درج شده در کارپوشه خود اقدام نماید، اعتبار صورتحساب‏های مربوطه در همان دوره صدور صورتحساب (دوره چهارم) لحاظ می ‏‏گردد، در غیر این صورت اعتبار آن در دوره بعدی اعمال خواهد شد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>